Fren janta değiyor

Supriter

Hectopat
Frenin janta değmemesi için alttaki yıldız vidayı da çıkardım.
Sonradan fark ettim lastik fren tarafına yakın olarak duruyor arka lastik olduğu için. Vites olaylarından anlamıyorum. Sökmekten de çekiniyorum. Yardımcı olur musunuz?

Ben anormal bir şey ya göremedim ya da sizi anlayamadım. Ama fren pabucu olması gereken yerde.

Çıkardığınız yıldız vida frenin çalışma ayarını yapan vida en yakın bisikletçiye götürün.

Söktüğün vida fren ayağının gerginliğini ayarlamaya yarıyor. Karşı ayak ile eşit gerginlikte basmalı ve pabuç pulları eşit sayıda olmalı. Tabi jantın yamuk değilse.

Kardeşim en yakın bisikletçiye git müsaitse 1 Dk'sını bile almaz bisikletçinin. 3-5 lira ister maximum hatta istemeyebilir bile. Kendin uğraşıp da daha çok bozma ya da YouTube'dan vide izle V fren ayarı nasıl olur diye. Burada anlatarak zor öğrenirsin.

Vidayı sökersen söktüğün papuç janta daha çok yaklaşır. Sürten pabuçun vidasını söktüysen geriye tak ve yarısına kadar sık. Hala sürtme varsa diğer pabuçun vidasını gevşet sürteni biraz daha sık. Yine de sürtme varsa arka teker milininin şaşeye eşit takılıp sıkılmadığından kaynaklanabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…