Frisby FC 9380G kasanın ön paneli nasıl sökülür?

Seboş

Decipat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
msı h410mb rtx 3050 16gb ram intel i5 10500
Herkese merhaba, elimde Frisby FC 9380G kasa var. Toz filtresi ile fanlarını temizlemek lazım.
Paneli sökmeye calistigimda ise bununla karşılaşıyorum.

IMG_20230617_112242.jpg

IMG_20230617_112303.jpg

Burayı nasıl sökebilirim? Yardımınız için teşekkürler şimdiden.

Önce bu panel bağlantıların anakart üzerindeki soketlerinden bağlantısını sökün. Bu şekilde çekmeyin direk yoksa kablo bağlantılarına zarar verebilirsiniz.
Anakart üzerindeki bağlantısı hangisidir hocam anakartım h410m b JUSB2 dire bir soket var orasımı

IMG_20230617_115723.jpg

Önce bu panel bağlantıların anakart üzerindeki soketlerinden bağlantısını sökün. Bu şekilde çekmeyin direk yoksa kablo bağlantılarına zarar verebilirsiniz.

Buramı hocam.

Ben de aynı kasadan var. Ben temizlik yaparken kabloları sökmedim. Sen istersen sökebilirsin. Ben kabloyu kasanın arkasını açıp takip ettim. Kablonun bayağı boşluğu vardı. Aşağıdan yukarıya çekip uzatınca ön panel rahatlıyor. Rahatlıkla kaldırabiliyorsun. Ama gene de tavsiyem sökebiliyorsan sök. Ben hatta fan değiştirdim biraz zorlandım çünkü çok havaya kalkmıyor kapak zorlamakta istemedim. Kablolar anakartın USB yerine ve kasanın Power Switch ve reset Switch bölümüne takılmış olması lazım. Takip edersen bulursun yerlerini. Dikkkatlice sök hassas parçalar onlar. Söktükten sonra ön panel çıkacaktır artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı