Frisby FC kasaya PSU önerisi

a.k.a kaanderx

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, geçtiğimiz günlerde bozulan güç kaynağımı (bozulduğu fikrine fanın dönmesine rağmen 2 3 saat kullandıktan sonra PSU'dan gelen yükselen yanık kokusuyla bilgisayarın kapanmasından vardım) değiştirmek istedim. Çünkü yanmasını beklersem diğer parçalara da zarar gelebileceğini okudum. Her neyse kendi ölçümlerimle PSU'yu 150x160x9.5 mm olarak buldum. Kasa modelim Frisby FC-a320b. Bozulan PSU kasayla birlikte gelen: Frisby foem 300watt fps g30f8.

İnternette yaptığım araştırmalar sonucu piyasada aynı modeli bulamadım. Montajda boyut sıkıntısı olmasından korkuyorum. Bana PSU önerebilir misiniz rica etsem?

Frisby değil kaliteli bir marka almanızı öneririm

AEROCOOL VX Serisi 400W 28A@12V Power Supply AE-VX400
öneriniz için teşekkür ediyorum ancak aklıma takılan bir soru var;
ben ekran kartsız amd a10 7850k apu sistem kullanıyorum kasamda 1333mhz olmak üzre 2 adet 4 gb ram, 1 tb harddisk ve gigabyte anakart bulunmakta. bilgisayarıma 400 watt lık bir powersup. taktığım zaman boşa harcanan elektrik fazlalaşıp faturama yansımaz herhalde değil mi? çünkü 300watt bana yetiyor du

Sisteminiz ne kadar güce ihtiyacı varsa o kadar çekmeye devam edecektir. Kaliteli markaların verimlilikleri daha yüksek olduğu için elektrik faturalarına da az da olsa katkıları olur. Mesela sizin sisteminiz 100w güç çekiyor diyelim. Kaliteli verimliliği yüksek bir ürün sisteme 100w sağlayabilmek için şebekeden 120w çekecek iken kalitesiz bir ürün 150w çekecektir.

Ayrıca ileride ekran kartı takmak isterseniz de üst düzey kartlar hariç sorun yaratmayacaktır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı