Frisby Foem 650W PSU'dan Gelen Cızırtı Sesi

Furkii_502

Hectopat
Arkadaşlar Merhaba :)

4 ay önce almış olduğum Frisby Foem 650W PSU'dan oyunlara girince garip bir şekilde cızırtı sesi geliyor. Yetkili Bayiisi olan Comsis Bilgisayar'ı arayıp görüştüm. Fakat yük altında o sesi vermesi gayet normal dediler.
Sizce normal mi?
Sesin gelmemesi için herhangi bir şey yapılabilir mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tecrübeli arkadaşlar daha açıklayıcı bilgiler verecektir korkutmak istemem ama kalitesiz psu'larda zamanla lehim ve kablolarda erime gibi durumlar olduğunu okumuştum. Benim tavsiyem bütçe uygunsa piyasada adı belli markalardan PSU edinmeniz olabilir..

Tecrübeli arkadaşlar daha açıklayıcı bilgiler verecektir korkutmak istemem ama kalitesiz psu'larda zamanla lehim ve kablolarda erime gibi durumlar olduğunu okumuştum. Benim tavsiyem bütçe uygunsa piyasada adı belli markalardan PSU edinmeniz olabilir..
Demek istediğinizi Anladım fakat PSU daha 4 aylık çok bir zaman geçmedi bu kadar çabuk mu bozulur ? [emoji26][emoji848]

Sorun lehimlerden değildir büyük ihtimalle. Kalitesiz PSU'larda kalitesiz bileşenler kullanılıyor bu nedenle genelde bobinler yüksek güçte ses sorunu çıkarıyorlar. Sadece ses çok korkulacak bir sorun değil ama ses artarsa veya koku gelirse zorlamayın.

Frisby, Everest, Bross, Vento vb. gibi markaların PSU'ları genelde kalitesiz oluyor. Daha az para verip kar ettiğinizi zannediyorsun, ama risk alıyorsunuz.

Demek istediğinizi Anladım fakat PSU daha 4 aylık çok bir zaman geçmedi bu kadar çabuk mu bozulur ? [emoji26][emoji848]

Bileşenlerin kalitesi işte.. Sistemin her şeyi psu. Silverstone gibi en azından bilindik ve +80 bir psu edinin ilk fırsatta 600 650 watt olmasada olur eğer sisteminizi kaldırıyorsa 200 250 lira bandında 500 watt alabilirsiniz sağlam birtane.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı