Frisby PSU bobin kablosundan ses geliyor

Bobin kablosu? Yani ilk defa böyle bir şey duyuyorum. Hadi diyeceğim güç kablosunda belki vardır bobin ondan bahsediyorsun diye ona bile denk gelmedim. Ki PSU içerisinde trafo ve güç girişi dışında çok fazla ekstra bobin yok. Allah Allah kafama takıldı gece gece. En kötü coil whine diyebilirim.

Bobin kablosu diye bir şey olmaz güç kaynağında. Tiz elektriksel bir sesse doğrudan bobinlerden (coil whine) geliyordur.
evet olabilir tam bilmiyorum bir zararı olur mu acaba bazen ses gelmiyor bazen geliyor götürmeye gerek var mı garantiye ? yoksa değmez mi teşekkürler.
Bobin kablosu? Yani ilk defa böyle bir şey duyuyorum. Hadi diyeceğim güç kablosunda belki vardır bobin ondan bahsediyorsun diye ona bile denk gelmedim. Ki PSU içerisinde trafo ve güç girişi dışında çok fazla ekstra bobin yok. Allah Allah kafama takıldı gece gece. En kötü coil whine diyebilirim.
yani öyledir pek bilmediğim için bende yanılmış olabilirim kusura bakmayın
coil whine kablosuna dokundum böyle tornavida ile ses gidiyor ama sonra yine devam ediyor

Evet olabilir tam bilmiyorum bir zararı olur mu acaba bazen ses gelmiyor bazen geliyor götürmeye gerek var mı garantiye? Yoksa değmez mi teşekkürler.

Coil whine ise servise götürmek gereksiz olur. Çünkü bu teorik olarak bir sorun bile değil. Çünkü malzemenin belli bir hata payı ile değerleri seçilir. E en düşük kısmından denk gelen bobinler bu şekilde ses çıkartıyor. Yani bobin dışında hafif hava nüveli bobinmiş gibi çalışmaya başlıyor (sadece yük altında diyebilirim. Bazen normal kullanımda olabilir ama çoğunluğu yük altında oluyor.) Yani uzun lafın kısası sorun olmaz ve servise gitmesine gerek yoktur eğer coil whine ise sorun.

Coil whine ise servise götürmek gereksiz olur. Çünkü bu teorik olarak bir sorun bile değil. Çünkü malzemenin belli bir hata payı ile değerleri seçilir. E en düşük kısmından denk gelen bobinler bu şekilde ses çıkartıyor. Yani bobin dışında hafif hava nüveli bobinmiş gibi çalışmaya başlıyor (sadece yük altında diyebilirim. Bazen normal kullanımda olabilir ama çoğunluğu yük altında oluyor.) Yani uzun lafın kısası sorun olmaz ve servise gitmesine gerek yoktur eğer coil whine ise sorun.
bende tam tersi sistem boşta ses geliyor oyunda ses yok

Coil whine kablosuna.

Coil whine kablosu ne oluyor yahu? Coil whine daha çok o sorunun adı. Bir kablo ya da parçanın adı değil. Bobin tıslaması diye geçer Türkçe olarak.
Acaba o ses çıkarıyor dediğiniz şeyin fotoğrafını çekip gönderir misiniz acaba?

Bu linke koydum bakabilirsiniz video olarak.

Hocam sesten bahsetmiyorum. Ama sesi bir yerde duyduğumu hatırlıyorum. Bir tane konuda aynı şekilde görmüştüm sanki. Ayrıca bu görüntü kapkaranlık ve hiçbir şey gözükmüyor. Ben gözükecek bir fotoğraf rica etmiştim sizden.

hocam fotoğraf bu şurada bir beyaz kablo var ona dokununca ses gidiyor

Dosya Ekleri

• 6edaf84a-c2f8-4cbd-9a65-f140f730cdd9.jpg
    6edaf84a-c2f8-4cbd-9a65-f140f730cdd9.jpg
    127 KB · Görüntüleme: 42

Yeni konular

Geri
Yukarı