Frontend developer olarak staj yeri nasıl bulunur?

BlueMagic

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı olmaya çalışıyor.
Merhaba, yaklaşık 3 aydır frontend eğitim alıyorum:
  • HTML
  • CSS
  • JavaScript
  • Bootstrap
  • React
Yukarıda yazan konuları işledik. React harici diğerlerinde bir şeyler yapabiliyorum kendi çapımda. Şimdi bu temelleri attıktan sonra stajyer olarak Ankara'da çalışmak istiyorum. Herhangi bir ücret talep etmeden tamamen tecrübe edinmek adına çalışacağım. Bu alanda aktif olarak çalışan arkadaşlar bana bu konuda yardımcı olabilir mi? Kendimi stajyer olarak firmalara nasıl aldırabilirim, hangi sitelerde iş aramamı ve CV'me neleri eklememi önerirsiniz? Bu arada İngilizcem kötü, onu da antrparantez belirteyim.

Ankara'da olduğun için biraz avantajın var. Ama staj bulmak çok zor çoğu il için, açılan başvurulara bakarım diyorsan ben 2 yıldır staj ilanlarını takip ediyorum zorunlu stajımdan ötürü ve ilan sayısı sınırlı. İngilizcenin olmaması da büyük eksik bu arada onu da belirteyim. Zorunlu stajın olmadığından dolayı çevrendeki yazılım firmalarına gidip konuşman daha iyi olur diye tahmin ediyorum.

Ankara'da olduğun için biraz avantajın var. Ama staj bulmak çok zor çoğu il için, açılan başvurulara bakarım diyorsan ben 2 yıldır staj ilanlarını takip ediyorum zorunlu stajımdan ötürü ve ilan sayısı sınırlı. İngilizcenin olmaması da büyük eksik bu arada onu da belirteyim. Zorunlu stajın olmadığından dolayı çevrendeki yazılım firmalarına gidip konuşman daha iyi olur diye tahmin ediyorum.

Hocam bir şey soracağım yurtiçinde işverenler biz yazılımcı bulabiliyoruz diyor hepsi yurt dışına gidiyor diyorlar ama her yerde staj dolu ya da iş alma zorlaştı nasıl oluyor bu?

Yeni konular

Geri
Yukarı