FSP 1500VA UPS Kapanma Sorunu

retrower

Kilopat
Aşağıda linkini vermiş olduğum güç kaynağını henüz yeni aldım; PlayStation, 55JU7500 televizyon, Superbox modem, bilgisayar kasası ve monitörü bağladım. Ancak birkaç saat içinde elektrikler kesilmeden UPS ötmeye başladı. Hala yeşil ışık yanıyordu ancak kapanacak gibi sesler çıkardı ve birden kapandı( şuradaki arkadaşta da olduğu gibi: 1000VA FSP Kesintisiz Güç Kaynağı Sorunu - Technopat Sosyal) Sorun nedir?
Bununla beraber yukarıda saydıklarım takılıyken sigortaları indirdiğimde UPS 2 dakika bile dayanamadı. Voltaj değerlerini bulamadım ama televizyon haricinde çok bir yük bindiğini düşünmüyorum. Ürün arızalı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Depoda kalırken aküsü ölmüş olabilir.
USB bağlantısı ile PC'den veri okuma özelliği var ise sitesinden yazılımını indirip kontrol edebilirsiniz tüketiminizin durumunu.
Servise ürünü yeni aldığınızı (faturanızı ibraz ederek) elektrik gidince 2 dakika bile dayanmadığını söylerseniz ücretsiz akü değişimi yapmaları gerekir.

Depoda kalırken aküsü ölmüş olabilir.
USB bağlantısı ile PC'den veri okuma özelliği var ise sitesinden yazılımını indirip kontrol edebilirsiniz tüketiminizin durumunu.
Servise ürünü yeni aldığınızı (faturanızı ibraz ederek) elektrik gidince 2 dakika bile dayanmadığını söylerseniz ücretsiz akü değişimi yapmaları gerekir.

İnternet üzerinden almıştım, iade talebi oluşturdum aküsünde sorun var diye. Ancak var mı bilemiyorum, arkasında vs. USB takılacak bir yer yok. Acaba var mıdır PC'den veri okuma özelliği?
Başka türlü nasıl anlayabiliriz aküsünde sorun olup olmadığını?

Son düzenleyen: Moderatör:
İade etmenize gerek yoktu çünkü yeni alacağınız tüm UPS'lerin aynı şekilde gelme ihtimali var. Ben de UPS aldığımda 10 saniye dayanıyordu. İade etmek yerine servise başvurdum ve aküsünü değiştirdiler, düzeldi.
Arkasının fotoğrafını atabilirsiniz.

İade ettiğim yer servise göndermiş, ne sonuç çıkabilir acaba bilginiz var mı? Yani seçeneklerim neler? Birde bu tür ürünleri PC den kontrol etme, görme remote şansımız var mıdır?

Sitesinden baktığıma göre desteklemiyor. Ürünün iadesi kabul edildiyse Tunçmatik almanız daha iyi olur kontrol edilebilirlik açısından. Kalite olarak ikisi de kaliteli.

İade ettiğiniz yer servise gönderip servisten geri gelince size kargolanacaksa sıkıntı yok. Gelince kullanırsınız sorunsuz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı