FSP 450W 80+bronz PSU'dan kıvılcım çıktı

Mustafa M****

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Dün kasadan cızırtı sesi geliyordu bobin sesine benzer değil de sanki mide gurultusuna benzer arada kesilip gelen bir ses biraz devam etti sonra kesildi. Bir süre sonra tekrar yaptı sonra tekrar kesildi bugün açtım oyun oynadım sonra oyundan çıktım bir şey yüklüyordum bilgisayarı açık bıraktım masadan kalktım biraz sonra ekran tamamen siyah beyaz karincalandi geldi gitti. Kapatma tuşuna bastım birkac kez bir daha gitti geldi sonra korktum üçlü prizin düğmesini kapattım elektriği keser kesmez PSU'dan kıvılcım attı bir daha açmadım. Sizce sorun nedir? PSU dışında parça zarar görmüş müdür? Bilgisayarı açarsam zarar görmemiş parçalarda zarar görür mü?

Sistem:
  • İnventus frekans TV APU sistem.
  • Ryzen 5 4600G.
  • MSI B450M-A Pro Max.
  • 2X XPG 8 GB 3200MHz RAM.
  • FSP 450W 80+bronz PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence hiç risk almayın farklı bir PSU varsa deneyin sisteme bakılırsa 3-4 seneyi daha devirmemiş diye varsayıyorum ,o süre içinde PSU kolayca bozulmaz kısa devre olmuş olabilir. Tabi yeni PSU denemeden önce sistemi komple sistemi bir koklayın yanık kokusu var mı diye en ilkel ve kolay yöntem bu gibi şu an.

Bence hiç risk almayın farklı bir PSU varsa deneyin sisteme bakılırsa 3-4 seneyi daha devirmemiş diye varsayıyorum ,o süre içinde PSU kolayca bozulmaz kısa devre olmuş olabilir. Tabi yeni PSU denemeden önce sistemi komple sistemi bir koklayın yanık kokusu var mı diye en ilkel ve kolay yöntem bu gibi şu an.
Hocam koku yoktu açtım çalıştı ama bu ses hala devam ediyor sanki harddisk ten geliyor gibi

Yeni konular

Geri
Yukarı