FSP 500W 60AHBC Güç Kaynağı Yanması

Ürünü Hepsiburada üzerinden aldım indirimdeydi aldığım zaman. Şu anda Hepsiburada'ya arıza için geri yolladım ürünü. Gerçektende kıvılcım çıktı bu arada :D güç kaynağımı almadan önce FSP hakkında araştırmalar yaptım, herkes güzel markadır, sıkıntı çıkmaz diyordu. Zaten 80+ bir ürün olduğunu ve yapılan yorumlarında güzel olduğunu görünce gönül rahatlığıyla almıştım ve maalesef bu sorunla karşılaştım eğer para iadesi olursa kesinlikle farklı bir firmadan yana olacak seçimim. FSP kötü bir markamı ? Almakla hatamı yaptım ? en fazla 170 TL olabilir bütçem ne önerirsiniz ?
FSP 500W 60AHBC adlı ürünün herhangi bir 80+ sertifikasını araştırıp bulamadım.
Sitesinde meets %85 yazıyor.

Dün oyun oynuyordum. Bilgisayarım aniden kapandı şaşırdım ilk başta sonra tekrar açmak için düğmeye bastım, plastik kokuyordu ve fanlar dönmeye başlayıp bilgisayar tekrardan kapanıyordu. Farketmedim ilk başta bu olayı 4-5 kere tekrarladım açılmadı. Kasanın yan kapağını açıp kontrol ettim bir sorun var mı acaba diye, tekrar güç verdim bilgisayara güç kaynağından kıvılcımlar çıkıyor. Kıvılcım çıktığını görür görmez kapattım bilgisayarı, fişi çektim. Güç kaynağımı yeni aldım FSP 500W 60AHBC 80+ sertifikaya sahip bir güç kaynağı. Sistem olarakta;

Xeon E5440(3.40 O.C ile kullanıyorum)
HD 5570
8GB DDR 2 RAM
Gigabyte Ga P35C S3 anakart

Güç kaynağı neden yanmış olabilir ? Güç kaynağını zorlayacak bir sistem değil, kabloları doğru şekilde taktığıma eminim. Bugün diğer parçalara zarar gelmesinden endişelendiğim için başka bir PSU ile deneme yaptım sistem çalışıyordu ama bir yavaşlık vardı. Bu neden kaynaklanıyor olabilir ? Yeni PSU alacağım. Hangi markayı tercih etmeliyim ? 170 TL gibi bir bütçem var. Cevaplarsanız sevinirim.
Kardeş ben fsp 700w 60ahbc 80+ kullanıyorum hiç sıkıntı çıkarmadı 500w az gelmiş olabilir ne de olsa işlemciyi overclock la kullanıyormuşsun

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı