FSP 500W sistemin tepki vermemesi

Blackfox07

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Daha demin bilgisayarı açmaya çalıştım ilk açma düğmesine bastığım zaman sistem hiçbir belirti vermedi. Daha sonra 2-3 kez daha açma düğmesine bastım yine tepki vermedi.
Acaba PSU düğmesi mi kapalı diye PSU düğmesini diğer tarafa çevirip tekrar denedim olmadı.
Daha sonra PSU düğmesini eski yerine getirir getirmez bilgisayar kendi kendine açıldı.
Acaba bu bir sorun belirtisi mi yoksa normal mi?

PSU: FSP 500W 60AHBC 80+

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha demin bilgisayarı açmaya çalıştım ilk açma düğmesine bastığım zaman sistem hiçbir belirti vermedi. Daha sonra 2-3 kez daha açma düğmesine bastım yine tepki vermedi.
Acaba PSU düğmesi mi kapalı diye PSU düğmesini diğer tarafa çevirip tekrar denedim olmadı.
Daha sonra PSU düğmesini eski yerine getirir getirmez bilgisayar kendi kendine açıldı.

Elektrik akımıya ilgili olduğunu düşünüyorum. Dikkat edin.

Statik elektrik olmuştur. Bende de şu olmuştu, bir sabah bilgisayarı açacaktım (aynı PSU var) tuşa basılıyorum açılmıyor. PSU'nun anahtarını sıfıra getirdim güç tuşuna birkaç kere bastım sonra anahtarı eski haline getirdim açıldı.

Korkulacak bir şey değil bunlar ama elektrik en nihayetinde. Akım korumalı priz kullanmakta fayda var.

Geri
Yukarı