FSP 700W Power Supply 12v giriş kanalında voltaj olması gerekenden düşük

Sizin PSU değiştirmeniz gerekecek zaten, değiştirince drop sorunun PSU olmadığını görürsünüz.
Tekrar merhabalar tekrar bir test yaptım fakat bu sefer gpuz üzerinden kontrol sağladım
8-Pin girişleri minimum 11.9v kadar geriliyor ve dahada düşmüyor diğeri ise anakart üzerinden baktığım değerdi hangi değer doğru

Dosya Ekleri

• 222.jpg
    222.jpg
    272,4 KB · Görüntüleme: 4
Tekrar merhaba tekrar bir test yaptım fakat bu sefer GPU-Z üzerinden kontrol sağladım
8-Pin girişleri minimum 11.9v kadar geriliyor ve daha da düşmüyor diğeri ise anakart üzerinden baktığım değerdi hangi değer doğru

Size şöyle izah edeyim, PSU voltajındaki sorunlarda ekran kartı kapanır yani siyah ekrana düşer veya mavi ekran alırsınız, onun dışında stabiliteyi bozmaz daha önce de söylediğim gibi güç ya vardır ya yoktur, az voltaj geliyor diye donanımlar az çalışmaz.

Size şöyle izah edeyim, PSU voltajındaki sorunlarda ekran kartı kapanır yani siyah ekrana düşer veya mavi ekran alırsınız, onun dışında stabiliteyi bozmaz daha önce de söylediğim gibi güç ya vardır ya yoktur, az voltaj geliyor diye donanımlar az çalışmaz.

Benim oyunlarda FPS düşmesi probleminden ziyade oyunlarda FPS düşmüyor fakat özellikle BF2042 de FPS yüksek olmasına rağmen oyun akıcı gelmiyor gibi oluyor anlık takılma oluyor gibi geliyor bunu anakart değişerek çözebilir miyim sizce PSU değişiminden ziyade B450'den B550 geçiş yapsam?

Benim oyunlarda FPS düşmesi probleminden ziyade oyunlarda FPS düşmüyor fakat özellikle BF2042 de FPS yüksek olmasına rağmen oyun akıcı gelmiyor gibi oluyor anlık takılma oluyor gibi geliyor bunu anakart değişerek çözebilir miyim sizce PSU değişiminden ziyade B450'den B550 geçiş yapsam?

Akıcılık sorunu monitor tazeleme hızı, G-Sync veya NVIDIA ayarları ile alakalı olabilir, 5600 ve RX6600 ile bende 2042 oynuyorum, problem yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı