FSP FSP500-60AHBC Nasıl ?

166770

Kilopat
Makaleler
5
Merhaba bu PSU nasıl, N11'den alınır mı ?

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de 2 gün önce sipariş verdim bugün elime geçti ama keşke biraz daha araştırmadan almasaydım üzerinde yazan 500w gücü vermiyormuş eğer 400w üzerinde kullanan bir sisteminiz varsa almayın ben satmaya uğraşıyorum şimdi daha kullanamadan :(
Ayrıca kucukadam kırtasiye akakce üzerinden alabilirsiniz orada 160tl güvenilir ben oradan aldım

Ben de 2 gün önce sipariş verdim bugün elime geçti ama keşke biraz daha araştırmadan almasaydım üzerinde yazan 500w gücü vermiyormuş eğer 400w üzerinde kullanan bir sisteminiz varsa almayın ben satmaya uğraşıyorum şimdi daha kullanamadan :(
Ayrıca kucukadam kırtasiye akakce üzerinden alabilirsiniz orada 160tl güvenilir ben oradan aldım
Hiçbir PSU o şekilde güç vermez, sanmam. 600 W'un 600'ünü de vermez yani.

Hiçbir PSU o şekilde güç vermez, sanmam. 600 W'un 600'ünü de vermez yani.
Tam tersine, kaliteli dediğimiz bütün psular söylediği watt değerini verir. Örnek olarak seasonic marka bütün psuları, corsair rm/rmx/hxi/axi serisi psuları, fsp aurum/hydro g serisi psuları verebiliriz. Ne yazık ki benim gibi bir sürü f/p cankisi sadece üzerindeki etikete bakarak ürün seçiyor. Ben ucuz ürün alırken normalde testlerine mutlaka bakarım ama fsp markasına güvendim aldıktan sonra baktım... Overclock yapmayı planladığım için minimum 500w veren bir psuya ihtiyacım var dolayısıyla bu elimde kaldı. Overclocksuz takar kullanırım birşey olmasına ihtimal vermiyorum ama overclock yaparken gerekli gücü veremezse kıvılcım çıkarabilir psu bozulabilir, anakartı veya diğer parçaları bozabilir hatta daha da kötüsü yangın çıkartabilir çünkü bu cihazda bunların olmasını engelleyecek herhangi bir güvenlik önlemi yok. Yani diyorum ki ucuza kaçarken dikkatli olmak lazım markası fsp olsa bile :)

Tam tersine, kaliteli dediğimiz bütün psular söylediği watt değerini verir. Örnek olarak seasonic marka bütün psuları, corsair rm/rmx/hxi/axi serisi psuları, fsp aurum/hydro g serisi psuları verebiliriz. Ne yazık ki benim gibi bir sürü f/p cankisi sadece üzerindeki etikete bakarak ürün seçiyor. Ben ucuz ürün alırken normalde testlerine mutlaka bakarım ama fsp markasına güvendim aldıktan sonra baktım... Overclock yapmayı planladığım için minimum 500w veren bir psuya ihtiyacım var dolayısıyla bu elimde kaldı. Overclocksuz takar kullanırım birşey olmasına ihtimal vermiyorum ama overclock yaparken gerekli gücü veremezse kıvılcım çıkarabilir psu bozulabilir, anakartı veya diğer parçaları bozabilir hatta daha da kötüsü yangın çıkartabilir çünkü bu cihazda bunların olmasını engelleyecek herhangi bir güvenlik önlemi yok. Yani diyorum ki ucuza kaçarken dikkatli olmak lazım markası fsp olsa bile :)
Ne yapmamız lazım sistemi yeni aldım çöpe gitmesini istemiyorum :(
Bazen dandik PSU ' lar iyi çıkıyor :)

Ne yapmamız lazım sistemi yeni aldım çöpe gitmesini istemiyorum :(
Bazen dandik PSU ' lar iyi çıkıyor :)
Sisteminizin maksimum guc sarfiyatı 400wattı geçmiyorsa ve overclock yapmayacaksınız gözünüz kapalı alabilirsiniz kesinlikle everest frisby platoon vs ucuz ürünlerden çok daha iyi bir seçim olur ama geçiyorsa veya yükseltmeyi planliyorsaniz veya cok daha güvenli birşey istiyorsanız bütçeyi biraz açmanız gerekecek hocam. Yukarıda örnek verdiğim psular en güvenilir en sağlam cihazlar arasında mesela onlardan tercih edebilirsiniz biraz daha ucuz isterseniz corsair cxm (cx değil) veya cooler master masterwatt serisini düşünebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı