FSP güç kaynağı modelleri arasındaki fark nedir?

Hangisini satın almalıyım ?

• Oy verenlerin toplamı
    29
  1. Güç kaynağının gücü 700W ve verimlilik sertifikası var
  2. Güç kaynağının gücü 700W ve verimlilik sertifikası yok
  3. Güç kaynağının gücü 600W ve Bronze verimlilik sertifikası var
Verimlilik sertifikası güç kaynağının verimini arttırır. 12V kanalından daha fazla güç almanı sağlayacaktır aynı zamanda malzeme kalitesi daha iyi olacaktır. Mesela bir bilgisayar 400W istiyorsa sertifikasız bir güç kaynağı 500W civarı güç çekecektir fakat sertifikalı bir güç kaynağı 400W için 460W civarında güç çekecektir. Bu sertifika hem ısınmayı azaltır verimliliği arttırır hem de faturaya normalden biraz daha az fiyat yansıyacaktır. Ortalama sistemlere 600W yeterli olacaktır. Tavsiyem 700W alman olacaktır 1. ile 3. arasında %3 lük verimlilik farkı var. İleriye dönük olarak çok daha uzun süre idare edecektir.

1. 80+ sertifikası bulunmaktadır, bu PSU seçiminde dikkat edilmesi gereken bir özelliktir dostum. Bu özellik 12 V kanalından PSU'nuzu yüksek değerle kullanabilmek için önemlidir. 80+ PSU'lar malzeme kalitesindede daha iyi olmaktadır.
  2. 80+ sertifikası bulunmamaktadır, bu tabii ki 12 V kanalından düşük değer vericektir. Malzeme kaliteside biraz daha düşük olucaktır.
  3. 80+ Bronze sertifikası bulunmaktadır, hepsi arasında en iyi kalite bu PSU'dadır. Diğerlerine göre 100 Watt daha düşüktür.

Bilgisayar parçalarınızı yazabilirseniz size hangi PSU almanız hakkında bilgi verebiliriz.

Sisteminizi yazarsanız hem daha doğru tavsiye de bulunabiliriz, hem de diğer ziyaretçilerin kafalarında fikir oluşmasını sağlar.

Benim tercihim 1. PSU çünkü 5 Yıl garantisi var ve 3. PSU ile aralarında %3 verimlilik farkı var hem de daha ucuz. İleride daha güçlü sistem kuracağınız zaman 700W daha yeterli olur.

3. biraz daha iyi. Ayrıca Sinerji 2 yıl garanti veriyor, sizin yerinizde olsam 20-30₺ daha fazla verip İnventus'dan alırdım orası 5 yıl garanti veriyor.

Benim tercihim 1. PSU çünkü 5 Yıl garantisi var ve 3. PSU ile aralarında %3 verimlilik farkı var hem de daha ucuz. İleride daha güçlü sistem kuracağınız zaman 700W daha yeterli olur.

Bende aynı şekilde düşünüyordum sizlerinde teyit etmesiyle tercihimi 1. psu dan yana kullandım. Siparişi verdim geliyor. Gelince belki bir inceleme yaparım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı