Çözüldü FSP Hydro 1000W Gold PSU Montajı Nasıl Yapılmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bluecurses

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Doktor
RAM
G.Skill 32 GB 6000MHz.
İşlemci
R7 7700X.
İlk defa PSU montajı yapıyorum. Bu kabloların kaçını kullanmam gerekiyor? Mesela 2 tane CPU girişi ve kablosu var. 2'sini de bağlamalı mıyım?
Kasa: Phanteks P500A DRGB.
İşlemci: R7 7700X.
Ekran kartı: RTX 4080 ya da 7900XTX alınacak.
Soğutma: Thermaltake 360 Snow.
SSD: KC3000 2TB.
Anakart: MSI B650-P Pro Wi-Fi

Dosya Ekleri

• FSP HYDRO 1000.jpeg
    FSP HYDRO 1000.jpeg
    249,8 KB · Görüntüleme: 53
Çözüm
Anakartında 8+8 CPU güç girişi var PSU üzerinden 2 adet CPU 8pin güç çıkışını kullanmalısın.

Kullanacağın GPU 8+8+8 pin girişli olursa PSU üzerinden 3 adet PCI-e güç çıkışını kullanman gerekiyor.

Perıpheral kısmıda SATA ve Molex için.
Anakartında 8+8 CPU güç girişi var PSU üzerinden 2 adet CPU 8pin güç çıkışını kullanmalısın.

Kullanacağın GPU 8+8+8 pin girişli olursa PSU üzerinden 3 adet PCI-e güç çıkışını kullanman gerekiyor.

Son düzenleme:
Çözüm
Anakartında 8+8 CPU güç girişi var PSU üzerinden 2 adet 8pin güç çıkışını kullanmalısın.

Yani şu an için hem 2 CPU hem de 2 GPU kablolarını takacağım. Peki anakart güç kablosu dışında hangi kabloları bağlamam gerekli diğerlerinden? SATA SSD ya da HDD kullanmayacağım. Kasanın fanları veya DRGB kabloları anakarta takılacak değil mi? Güç kaynağı ile alakası var mıdır hocam?

Yani şu an için hem 2 CPU hem de 2 GPU kablolarını takacağım. Peki anakart güç kablosu dışında hangi kabloları bağlamam gerekli diğerlerinden? SATA SSD ya da HDD kullanmayacağım. Kasanın fanları veya DRGB kabloları anakarta takılacak değil mi? Güç kaynağı ile alakası var mıdır hocam?
Kullanacağın sıvı soğutucu büyük ihtimal sata ile güç alıyordur. Fanların bağlantısı 4pin molex ise psu üzerinden güç bağlantısı yapılmalı.

En basit şöyle söyleyeyim Technopat YouTube kanalında yanlış hatırlamıyorsam bilgisayar montajı hakkında bir video vardı adım adım anlatarak belirtiyorlardı. Dilersen o videoyu izleyerek montajını yap ya da çevrende bilir kişi bul montajda yardımcı olsun.

Teşekkür ederim bu şekilde montajı tamamladım, sistemim GPU olmadan internal GPU ile çalışıyor şu anda. Video da yardımcı oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı