FSP Hydro 700W vs Hyper M85+

Mayonez04

Hectopat
Sistemin son parçası olan PSU konusunda bu ikisi arasında kaldım. İkisi de PSU tier list konusunda pek üst basamaklarda değil ben verimlilikten çok markaya dikkat ediyorum araştırdım kadarıyla Seasonic'ten sonra FSP bu işteki en iyi marka. Hydro modeli 700W, Hyper 650W. İkisi de 80+ Bronze, Hydro'un 4 koruması var iken Hyper'de 6 koruma var ayrıca Hyper'in kapasitörleri japonya menşeli ancak hem Türkiye'de hem de dünyada Hydro modeli Hyper'de göre çok daha fazla gidiyor bende dedim insanların benim bilmediğim bir bildiği var galiba. Sonuç olarak hangi PSU'yu önerirsiniz? Neden o modelini öneriniz ve daha önce kullandıysan yorumlayabilir misiniz?

Hydro'nun 600W versiyonunu kullanıyorum, tek kelimeyle mükemmel. Isınması yok, kaç defa elektrik kesildi hiç bir sorun yapmadı, cızırtısı sesi yok, gayet kaliteli. Diğer modeli çok bilmiyorum ama bence Hydro al. Etrafımda kime aldırdıysam herkes çok memnun, ben de dahil.

Hyper M85+ daha iyi kağıt üstünde zaten.
Ancak hem Türkiye'de hem de dünyada Hydro modeli Hyper'a göre çok daha fazla gidiyor bende dedim insanların benim bilmediğim bir bildiği var galiba.
İlk defa sizden duyuyorum😃

Belki daha ucuz olduğundandır ya da Hydro G modeliyle karıştırıyorlardır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı