FSP Hydro k 500W'dan fan sesi geliyor

galimuna

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar. Sistemi yeni topladım tüm parçalar sıfır. FSP PSU'dan çok fazla fan sesi geliyor. Cızırtı değil rüzgar sesi. Aşırı aşırı rahatsız etmiyor ama sessiz bir çalışması da yok. Ürün mü böyle kullanan var mı yoksa bir şeyleri yanlış mı yaptım anlamıyorum. Sistemde hiçbir sıkıntı yok kusursuz çalışıyor. Fanı sanırım gereksiz fazla mı çalışıyor acaba? Kullanan veya bilgilendirebilecek biri var mı?

Sisteminiz nedir? 500W PSU'yu zorlayacak parçalara sahipseniz PSU yük altında olduğu için fan genelde en yüksek devirde döner, bunun da ses çıkarması gayet normaldir.
i310100f ve 1650 ekran kartı. masaüstünde hiçbir şey yapmıyorken de aynı ses oyuna girince de aynı ses. aşırı rahatsız edici değil ama özellikle internette gezinirken duyuyorsunuz sesini
Hayır hocam ürünün genel olarak fanı biraz sesli çalışıyor.
evet hocam olabilir aşırı rahatsız edici değil ama bundan önceki sistemimde dandik platoon psu kullanıyordum nerdeyse 0 ses çıkıyordu. bu model böyle kendini kanıtlamışken acaba bir sıkıntı mı var diye düşündüm
Sisteminiz toplamda kaç W güç tüketiyor? PSU streste çalışıyor olabilir.
10100f işlemci 1650 ekran kartı var. masaüstünde de oyunlarda da aynı ses. bu parçalara yeterli diye düşünüyorum 500 w ama bilemedim

zalman n5 mf kasa kullanıyorum. psu bölümünde fan kısmı yere temas etmemesi için hafif bi psuyu kaldırmak için yerler var. psu fan kısmı yere değerse o sesi kesiyor fakat böyle bi kullanımın zararo olabilir değil mi

Çözümü söylüyorum: Bu PSU'nun fanında kauçuk yok! Direk fan çerçevesi PSU kasasıyla temas ediyor. PSU'yu söktüm fanı ayırıp çalıştırdım ses yok ama kasaya bağlayınca ses geliyor. Zaten kasayı yan yatırınca, kaldırınca falan ses kesiliyor. Sorun tam olarak bu titreşime uyuyor. Ben ilk başta fanı yağladım, temizledim ses kesilmedi. Daha sonra anladım ki kauçuk olmadığı için titreşimden dolayı ses yapıyor. Elinizde eski fan varsa onun kauçuklarını söküp takarsanız ses kesiliyor. Ben bu şekilde çözdüm. Kasanızda illa fan vardır iki tarafında da kauçuk ped olduğu için vidalamadığınız yerdeki kauçukları söküp takabilirsiniz. Yoksa da kağıt ya da karton parçası koyarsanız da sorun çözülür diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı