FSP Hyper 550W 80+ vs MSI MAG 600W 80+

vovox1907

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Rampage 650watt 80+ PSU vardı bugün bir anda PC kapandı ve duman çıktı anında PSU kablosunu çıkarttım. Sonra kablonun prize bakan kısmına baktım simsiyah olmuş. PSU kablosu da jöle gibi olmuştu sıcaktan. kesinlikle Rampage PSU almayın! kesin her şey yandı bitti dedim tüm sistem gitti dedim de Allah'tan bir şey olmamış. Sadece bilgisayarcıda PC BIOS menüsüne atıyirdu format atınca düzeldi. Formata da 300 lira aldı😂 Kendim de atardım internet kafede ama riske atmayayım dedim hata varsa bulsun halletsin dedim.
İlk sorum acaba akım korumalı priz alsam bunu engelleyebilir mıydım? Hatta akım korumalı priz nasıl bir işe yarar?
İkinci sorum da başlıktaki gibi hangi PSU alayım sizce? Uygun fiyatlı kaliteli bir bunlar geldi gözüme.

Screenshot_20240112_154022_Amazon Shopping.png

Son düzenleyen: Moderatör:
FSP H3-550 daha iyi bir ürün. Akım korumalı prizlerin sadece isim algıları var. İyi bir güç kaynağı daha çok koruma sağlar.
Çok fazla seçenek var hocam hangisini alacağım bilemiyorum. Bir de h3 550b diyorsunuzda internetten bakınca benim attığın fsp hyper 550w resimleri ve ürünleri çıkıyor aynı.

Amazon zorunlu değilse bunu alabilirsiniz;

Psu hakkında sizin yorumları okudum hocam oldukça bilgilisiniz. Msı 550bn mi yoksa bu dediğiniz deepcool mu alayım? Hangisi daha uzun ömürlü olur. Sistemim rx6600 Ryzen 5600

@vovox1907 A550BN ile PK550D birbirine yakın modeller. Ucuz olanı tercih edilebilir. RX 6600 için de fazla fazla yeterli olur. MSI A-DN ile karıştırmayın bu arada, o biraz daha düşük seviye bir model.

Son düzenleme:
Teşekkürler hocam. Pin konusunda sıkıntı yaşamam değil mi? Kalite olarak DeepCool pek bilmediğin bir MSI daha bilindik ama biraz daha bilindik sizce yine de DeepCool alınır mı? Kaliteli mi sizce parça kalitesi dayanıklılık olarak?

@vovox1907 iki modelin de üreticisi aynı, CWT (Channel Well Technology) isimli geniş model yelpazesi olan PSU üreticisi tarafından üretiliyor. Ufak tefek farklarla benzer platformları kullanıyorlar. İki ürün de 5 yıl garantili ve A550BN sanırım en ucuz 1800 TL civarında.

Geri
Yukarı