FSP Hyper M85+ nasıldır?

FSP Hyper M85+ D'de olması kadar normal bir şey yok. O fiyata alacağınız hiçbir PSU zaten A'da olmaz. Birincisi 80 Plus Bronze ve F/P olarak üretilen güç kaynağının yükseklerde olmasını beklemek saçma olur. A Tier istiyorsanız Hydro G veya Aurum alabilirsiniz. Aynı şey diğer markaların ürünlerinde de geçerli. 1000TL'ye alacağın Corsair RM ile 400TL civarına aldığın VS serisi aynı tierda olması saçmalık olurdu. Ayrıca bu liste sanki 80+ sertifikasına ve fiyatına göre yapılmış gibi geldi. Ben hayatımda FSP kullanıp da PC'sinde bir zarar gören görmedim. Malzeme kalitesi zayıf demiş, evet doğru hatta geçen DH forumda 3 yıl sonra FSP Hyper 700W güç kaynağından ses gelmeye başlamış bir arkadaşın ve FSP'ye yollamış. FSP Türkiye de parça değişikliği yapmış ve sorunu çözülmüş. Anlatmak istediğim içinde üst segment ürünlere göre ucuz malzemeler kullanılıyor tabii ki. Ama FSP'nin servisi Türkiye'de çok iyi ve bir sorunla karşılaşmassın.

Son düzenleyen: Moderatör:
FSP Hyper M85+ D'de olması kadar normal bir şey yok.
Yahu hocam Tier D'nin ne olduğuna baktın mı? Orada fark ediyorsan çok yüksek kaliteli ürünlerde var. G3 ve Focus Plus gibi. Onların orda olmasının sebebini bir başka linkte açıklıyor zaten. Sadece özel spesifik durumlar için. Hatta Focus Plus ile aynı platformu kullanan Antec ürünleride orada fark ettiysen.
O fiyata alacağınız hiçbir PSU zaten A'da olmaz.
Öyle bir şey demedim ki zaten. Tier C'de olmasını gerektiğini düşünüyorum onların kademe gereksinimlerine göre. Gerçi ben Corsair VS(2018) ile aynı kademeye koymazdım o başka bir şey.
Malzeme kalitesi zayıf demiş.
Sadece Grup düzenlemesine bakarak bunu demesini doğru bulmuyorum işte.

Evet zaten bence de C'de olması lazımdı veya B'de. O D biraz abartı geldi bana. Dediğim gibi bir tane sorun yaşayan görmedim. İnternetteki incelemelere göre de verdiği değerler stabil ve bir sorun teşkil etmiyor. Diyeceğim odur ki bir A PSU 10 yıl gidecekse M85 de 5-6 yıl götürür.

Linus'da güncellenen tier listlerde bazen saçmaladıklarını düşünüyorum. Adamların ne dediğini bile anlamıyorum bazen fantezili cümleler yazıyorlar ve bilmişlik taslamaları var.
Zaten bu tarz listelerin işin icine sentetik test kısmı girince çıkılmaz hal alıyor.
Şahsen Hyper M ile aynı üniteyi kullandığını hiç sanmıyorum ortada çünkü herhangi bir veri yok M85+'ın. Vonguru ön inceleme tarzı birşey atmıştı onda da sadece demir yollarının voltaj regülasyonu var. Ne yapı kalitesi, birimi ne de testler var. Zaten bu liste için sadece bunlar kriter değil hemen ardından kullanılan fan, üreticinin verdiği garanti süresi ve flat kablolar gibi etkenler de mevcut.
Diğer revizyonda güzel biri iyileştirme yapılmalı her geçen gün ağzına sı*ıyorlar listenin.
Güzel ülkemde zaten hangi ürün fiyatını hakediyor onu da anlamış değilim ama öneri verirken bu tarz listeleri yeri geldiğinde aklından çıkar benim fikrim çünkü bazen ciddi manada saçmalıklar söz konusu olabiliyor. Alınabilir bir giriş-orta aralığında bir model neticesinde Türkiye şartlarında ürün gamı kısıtlı be quiet! güç kaynakları bile geleli çok olmadı.
Testlerde nasıl bir sonuç verdiğini bilmiyoruz ama şahşi fikrim fiyatı 450TL civarı olsa daha iyi olurdu. Sleeve bearing fan, renkli 24 pin MB, en azından 8 pin CPU sleeve ile kaplı olaymış. Ama 5 yıl garanti avantajı onu alınabilir bir model kılıyor.
@Oreki ölmüş, gömeni yok bayadır girmiyor. Bu arada bildirim gelmemiş, rastgele gezinirken denk geldim.:D

Linus'da güncellenen tier listlerde bazen saçmaladıklarını düşünüyorum.
Hyper M ile Hyper M85+'ın aynı olmadığını anlayınca derin bir araştırma yapacağım dedi 😛
@Oreki ölmüş, gömeni yok bayadır girmiyor.
Bildirim gitseydi belki bakardı☹
417₺.

Bu ürün hakkında ne düşünüyorsun? Geçenlerde birisine bazı korumaları eksik olduğu için önermemiştim. Ama biraz düşününce zamanınfa Silverstone'unda giriş seviye ürünlerinde bazı korumalar eksikti ve öneriyordum.

Bu ürün hakkında ne düşünüyorsun? Geçenlerde birisine bazı korumaları eksik olduğu için önermemiştim. Ama biraz düşününce zamanınfa Silverstone'unda giriş seviye ürünlerinde bazı korumalar eksikti ve öneriyordum.
Kağıt üzerinde alınabilir bir model gözüküyor. Özellikle bu fiyat bandında vaat ettikleri etkileyici ama dediğin gibi eksik korumaları düşününce bir kere daha bu konuyu gözden geçiresi geliyor insanın.
Kumar oynamaya değer mi bilemiyorum keşke tam takır incelemesini yapan biri olaymış bildiğin gibi ortada testler olmadan birşey demek çok zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı