FSP PSU elektrik kaçağı

Daha fazla  
Yeni bir sistem kurdum ve önceki sistemimde yaşadığım problem PSU ile birlikte bu sisteme de geldi. Power düğmesi kapalı olmasına rağmen elektrik çarpılıyorum, sadece gücü kökten kestiğimde çözebiliyorum sorunu. PSU'ı garantiye yollamalı mıyım? Sistem bu durumdan zarar görür mü? PSU: FSP 500W 80+
Not: Evdeki prizde topraklama yok sadece nötr var.

Topraklama olmadığı için bu sorunu yaşıyorsunuz.

Aynı sorunu 150 yıllık köy evinde beyaz eşya ve diğer elektrikli aletlerde yaşıyorum :/
Topraklaması olan priz varsa oraya kurun bilgisayarı ya da uzatma kablosu ile işi halledin.
Zamanında evin elektrik tesisatını yapan adamın gazabına uğradım. Artık kasayı saksıdaki toprağa topraklayıcam 😂

Ölçüm yapılmalı topraklama olmadağı için elektrik çarpmaz. Büyük ihtimalle pusuda elektrik kaçağı yada evinizde bir kaçak var. kontrol ettirmeniz gerekir.

Normal elektrikten anlayan insan bile yapabilir topraklama sistemini.
Kablo maliyetinden düşmek için yapmamış işte. Şimdi yapmam ise mümkün değil.
Ölçüm yapılmalı topraklama olmadağı için elektrik çarpmaz. Büyük ihtimalle pusuda elektrik kaçağı yada evinizde bir kaçak var. kontrol ettirmeniz gerekir.
Bana da öyle geldi aslında. Sonuçta arada bir yol olmadığı sürece anahtar kapalıyken nasıl akım geçebilir diyorum ama belki başka bir anahtarlama türü kullanılmış olabileceğinden emin değilim.

Kablo maliyetinden düşmek için yapmamış işte. Şimdi yapmam ise mümkün değil.

Bana da öyle geldi aslında. Sonuçta arada bir yol olmadığı sürece anahtar kapalıyken nasıl akım geçebilir diyorum ama belki başka bir anahtarlama türü kullanılmış olabileceğinden emin değilim.
Dediğim gibi büyük bir ihtimal mutfaktaki eşyalardan kaynaklanıyor başıma çok geldi. Evdeki bütün prizlerdeki fişleri çekip deyenebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı