FSP UPS güç kaynağı çoklu prize takılır mı?

259907

Hectopat
Arkadaşlar, son zamanlarda elektrik çok kesilmeye başladı ben de bu durumdan rahatsızım. Akım korumalı çoklu prizim var ama tedirgin oluyorum. FSP UPS aldım fakat kablosu duvardaki prize yetmiyor. Akım korumalı çoklu prizimi duvara bağladım UPS kablosunu da çoklu prize taktım. sizce sorun olur mu?

Arkadaşlar, son zamanlarda elektrik çok kesilmeye başladı ben de bu durumdan rahatsızım. Akım korumalı çoklu prizim var ama tedirgin oluyorum. FSP UPS aldım fakat kablosu duvardaki prize yetmiyor. Akım korumalı çoklu prizimi duvara bağladım UPS kablosunu da çoklu prize taktım. sizce sorun olur mu?
sorun olmaz. Akım korumalı ise hiç bir şey olacağını sanmıyorum.

Hocam koskoca forumda kimse anlamıyor mu UPS'den kime soracağım ben detaylı bilgi lazım internetten araştırıyorum herkes bir şey söylüyor.

Kullanan arkadaşlar lazım bana.

Hocam koskoca forumda kimse anlamıyor mu UPS'den kime soracağım ben detaylı bilgi lazım internetten araştırıyorum herkes bir şey söylüyor.

Kullanan arkadaşlar lazım bana.
Sorun olmayacağını yukarıda arkadaş söylemiş. Koskoca forumda kimse yok mu diye söylemeniz de gereksiz olmuş.

Ben de söylüyorum sorun olmaz.

Bir de line-interaktif UPS kullanan biri olarak ben de söylemiş olayım; hiç bir sorun olmaz. Zaten varistör akım korumalı priz içinde de UPS PCB'sinde de ayrı ayrı bulunur. UPS'den önce bağlanması doğru UPS çıkışında (UPS çıkış prizlerinde) kullanılması ise yanlış uygulama şekli olur. Kolay gelsin.

Bir de line-interaktif UPS kullanan biri olarak ben de söylemiş olayım; hiçbir sorun olmaz. Zaten varistör akım korumalı priz içinde de UPS PCB'sinde de ayrı ayrı bulunur. UPS'den önce bağlanması doğru UPS çıkışında (UPS çıkış prizlerinde) kullanılması ise yanlış uygulama şekli olur. Kolay gelsin.

Teşekkür ederim yorumunuz için, UPS güç kablosunu akım korumalı prizimin ilk girişine taktım, UPS düğmeden kapalıyken fişte durdu bu şekilde şarj ediliyor diye okudum fakat emin değilim 2. gündeyim muhtemelen her şeyi doğru yapmışımdır diye düşünüyorum.

UPS üzerinde yeşil ışık sabit duruyor, işin komik tarafı bu cihazı almadan önce elektrik sürekli kesilirken cihazı aldıktan sonra elektrik kesilmiyor binada şansıma. Kesilmesin zaten istemiyorum da cihazı henüz test edemedim, manuel olarak elektriği kesmek istemiyorum biraz titiz biriyim akışına bıraktım şimdilik.

Fakat kaçırdığım önemli şeyler varsa bilgilendirirsen sevinirim hocam.

Hayır kaçırdığınız önemli bir nokta kalmamış, her şeyi doğru olarak yapmışsınız. UPS ON/OFF düğmesi kapalıyken sürekli olarak şarjda kalabilir, çünkü tampon şarj sistemi akü dolduğunda şarjı içten otomatik kesmiş olur. Manuel olarak kesintiyi yaşamak için prizden UPS'nin bağlı olduğu fişi UPS'nin ON/OFF düğmesine basılı iken çekmeniz yeterlidir, UPS bu yapay kesintiyi algılayıp çalışmaya başlar, gerçek olan kesintilerde olduğu gibi. Kolay gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı