FSP600-60AHBC 600W 80+ vs Sharkoon shP650 V2 650W 80 Plus

Bütçe
335

Worldax

Hectopat
Yer
Gebze, Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba dostlarım, başlıkta gördüğünüz iki üründen birini alacağım ve hangisini almam gerektiğini bilmiyorum sizce hangisi alınmalı? [Bilgisayarım için 500w yeterli ancak ileride güçlendirmeyi düşünüyorum]

Sharkoon 12V kanalında 600W verebiliyor ama FSP 540W verebiliyor. Ayrıca FSP’nin kablolarında kılıf yok, yıl olmuş 2020 çok kötü bir görüntü kirliliği bence bu.

High Power 750W 80+ Bronze Element Smart Mavi Ledli 56A@12V Güç Kaynağı (HP-EP-750S) - Güç Kaynağı - Bilgisayar Bileşenleri | Teknobiyotik 25₺ fark ile kaliteyi hissedin, hem modüler yapı hem 150W daha fazla ve alacağınız iki ürün giriş seviyesi. Sharkoon, eski tip ünite kullanıyor ve yabancılar önermiyor. FSP güzel bir marka ama bu giriş seviyesi üründe tam emin değilim.
Ürün biraz fazla Çinde merdiven altı gibi gözüküyor hiç kullandınızmı, performansı nasıl?

Ürün biraz fazla Çinde merdiven altı gibi gözüküyor hiç kullandınızmı, performansı nasıl?
High Power’dan bahsediyoruz dostum :) Kaliteli bir markadır. Kendileri üretiyor PSU’ları ve sadece PSU üretiyorlar 750W Performance 750W Gold modelini kullanıyorum bu markanın gayet kaliteli. Yalnız arkadaşın attığı model 12V’tan 672W verebiliyor. Yine de kalite ve 22W için 25₺ verilir tabi ki.

High Power’dan bahsediyoruz dostum :) Kaliteli bir markadır. Kendileri üretiyor PSU’ları ve sadece PSU üretiyorlar 750W Performance 750W Gold modelini kullanıyorum bu markanın gayet kaliteli. Yalnız arkadaşın attığı model 12V’tan 672W verebiliyor. Yine de kalite ve 22W için 25₺ verilir tabi ki.
Bilmediğimden sordum :D fanını kalitesiz gibi gördüm ancak siz kaliteli diyorsanız öyledir önerileriniz için teşekkürler.

High Power? Merdiven altı? High Power'ın üreticisi olan Sirtec, Sharkoon'un üst modellerini üretiyor. Piyasada bulunan çoğu güç kaynağı Sirtec'in bünyesinden çıkıyor.

Gerçek bronz sertifikası ile aralarında en iyisi, 12V kanalından verdiği 56A ile taşıyamacağı oyun sistemi olduğunu düşünmüyorum, yükte bu durum % 86'ya kadar çıktığı yazılmış, modüler yapısı ile de artısı var, mavi fanı cabası.

@Worldax alındığı zaman tek artısı 22W olmayacaktır, daha stabil 12V kanalı ve korumaları ile her halükarda üstün bir güç kaynağı.

Sisteminiz nedir? Eğer 500-550W yetiyor ise direkt Corsair VS 550W 2018 modelini alınız.

GIGABYTE P650B 650W 80+ Bronze 120mm Fanlı PSU | ITOPYA Buyrun, bu üründe var.

Bilmediğimden sordum :D fanını kalitesiz gibi gördüm ancak siz kaliteli diyorsanız öyledir önerileriniz için teşekkürler.
Eski bir model o yüzden mavi renk fanı var. O zamanların RGB’si gibi :D ayrıca o led kapanıyor merak etmeyin. Yarı modüler olduğunu şimdi gördüm, kesinlikle kaçırılmamalı bu fiyata.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı