FSR 2.0 RX 500 serisi için kesinleşti

Cyberpunk'a çabuk gelir umarım FPS'den dolayı rahat oynayamıyordum.

1.6 yaması ile belki ekleyebilirler. Hem CDPR'ın işine gelir, hazır oyunu 1.5 yamasıyla tekrar ayağa kaldırdılar güçlü grafik birimi olmayan oyuncular da satın almayı düşünebilir.

1.6 yaması ne zaman gelir sizce ?

Haberleri takip etmek lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Rust denen çöp önce kendi optimizasyonunu düzeltsin. İyi sistemle bile stabil FPS çizemeyen oyuna FSR ekleseler ne olur?

Ryzen 5 2500U ve RX 560X özellerine sahip laptop da geçen sene hdrp güncellemesi gelene kadar 50 60 FPS de sorun olmadan oynayabiliyordum. Hdrp güncellemesi sonrasında 20 40 FPS aralığına kadar düştü ve ısınma problemi de oluşmaya başlayınca oynamayı bıraktım. Şimdi ben bu özelliklere sahip laptop da Minecraft'ı bile FPS düşmesi yaşarken Rust'ın hdrp güncellemesi öncesine kadar yaşamamıştım. Rust'a optimizasyon sorunu evet var ama iyi ekran kartına sahip kişiler nadiren bu sorunu yaşar. Onun sebebi de modlu sunucularda oynamalarıdır.

Ryzen 5 2500U ve RX 560X özellerine sahip laptop da geçen sene hdrp güncellemesi gelene kadar 50 60 FPS de sorun olmadan oynayabiliyordum. Hdrp güncellemesi sonrasında 20 40 FPS aralığına kadar düştü ve ısınma problemi de oluşmaya başlayınca oynamayı bıraktım. Şimdi ben bu özelliklere sahip laptop da Minecraft'ı bile FPS düşmesi yaşarken Rust'ın hdrp güncellemesi öncesine kadar yaşamamıştım. Rust'a optimizasyon sorunu evet var ama iyi ekran kartına sahip kişiler nadiren bu sorunu yaşar. Onun sebebi de modlu sunucularda oynamalarıdır.

Iyide kardesim zenginmin herkes 3090 Ti alacak parami var ne yapalim oyunun hatasini para ile mi cozelim onlar cozmesi gerekirken.

Optimizasyonun sorunu en son ekran kartını etkiler, kaç kişiden gördüm ekran kartı kullanımları devamlı dalgalanır oyunda bu da tabanın beslemede sıkıntı yaşaması. Diyelim GPU'nun %60-90 arası gidip geldiği stabil olmayan bir ortamdasın burada ekran kartına OC da yapsan, çözünürlükte düşürsen, FSR da açsan bonus kazanamıyorsun. Rust ekran kartını güzelce sömüren ve fazlasını isteyen bir oyun olsa eyvallah gelsin.

Önceliği ekran kartını iyi ve stabil kullanan oyunlara vermek lazım.

Geri
Yukarı