FSR 3.0 3050'li laptopu canlandırır mı?

barbax

Centipat
Daha fazla  
3050'li ASUS laptopum var. Performansı gayet normal. 16K'ya almıştım. i5 11.nesil işlemci var. FSR 3.0 ile gelecekteki oyunları da şimdiki gibi en azından 60 FPS civarı oynar mıyım? Değiştirmeye pek niyetim yok. Sizce beni sağlam oyunlarda 3 4 sene daha götürür mu? Birkaç yıllık cihaz daha.

3050'li ASUS laptopum var. Performansı gayet normal. 16K'ya almıştım. i5 11.nesil işlemci var. FSR 3.0 ile gelecekteki oyunları da şimdiki gibi en azından 60 FPS civarı oynar mıyım? Değiştirmeye pek niyetim yok. Sizce beni sağlam oyunlarda 3 4 sene daha götürür mu? Birkaç yıllık cihaz daha.

Anlattıklarına ve gösterdiklerine göre çok güzel bir teknoloji olacak frame generetion ile Max 3.5 kata kadar FPS artışı sağlanıyor en azından NVIDIA gibi 3000 serisini göz ardı edip te 4000 serisine vermiyorlar takdir ettim gerçekten GTX 1000 serisini bile destekliyor adamlar helal olsun

O teknolojilerin her oyuna entegre edilip optimize edilmesi çoook uzun sürer gibi geliyor bana. Laptop sanki gt9600m'ye sahipmiş gibi yazmışsınız. 3050 sandığın kadar kötü değil ki. Her oyunu oynarsın sadece bazılarında grafikleri kısarsın. 3-4 sene bu laptop seni götürür. Benim emektar 960m yıllardır kahrımı çekiyor. On numara ekran kartı. Bi cyberpunk oynayamıyorum bununla. Geri kalan tüm oyunları oynuyorum. RE4 Remake'i bu kartla bitirdim misal.

FSR AMD'nin hovan DLSS diyorsun sanırım.
DLSS RTX 3000 serisi için güncellenmeyecek. Yani DLSS 3 yok.

4000 serisi cihaz tercih etseydin ve çıkacak oyunlarda DLSS desteği olsaydı en az çogu oyunda 40 50 FPS kazanırdın.

NVIDIA gerçekten son davranışlarıyla gözden düşen bir firma oldu 3000 serisi kartlar eski olmamasına rağmen yalnızca 4000 serisine getirdiler frame generation u ama AMD her karta getiriyor demek ki mümkünmüş bu NVIDIA bilerek kart eskitmek için yapıyor fakat AMD çok kral hareket yaptı

FSR 3.0 gerçekte nasıl performans gösterecek henüz bilinmiyor.

3050 güçsüz bir kart değil fakat Cyberpunk 2077, RDR2 gibi güncel oyunlar oynuyorsanız; FSR olsa bile maksimum 3 sene rahat oyun oynatacağını düşünüyorum. Ondan sonrası High 60 FPS olmaz.

FSR 3.0 gerçekte nasıl performans gösterecek henüz bilinmiyor.

3050 çok güçsüz bir kart değil fakat Cyberpunk 2077, RDR2 gibi güncel oyunlar oynuyorsanız; FSR olsa bile maksimum 3 sene rahat oyun oynatacağını düşünüyorum. Ondan sonrası High 60 FPS olmaz.
Ne de olsa şuan her güncel laptop'ta MX serisi kartlardan sonra en düşük RTX ekran kartlarından birisi. En azından 2050 almamış.

Yeni konular

Geri
Yukarı