FSR Yerine DLSS Sağlayan Starfield Modu Yayınlandı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Starfield Modu DLSS

Starfield şu an için sadece Premium Sürüm veya Constellation Sürümü alan kullanıcılar için erişilebilir durumda ancak Nexus Modları hakkında halihazırda özel bir sayfa mevcut. İlk sunulan modlar gerçekten pek işe yaramasa da Starfield Upscaler, AMD’nin süper örnekleme teknolojisi FSR yerine NVIDIA DLSS teknolojisini sunmasıyla öne çıkıyor. AMD, Bethesda’nın Starfield için özel ortağı. Bu da PC […]

Devamı: FSR Yerine DLSS Sağlayan Starfield Modu Yayınlandı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

AMD'ye olan saygım gitgide bitme noktasına geldi. Adamlar sırf kendi kartlarına optimizasyonu bastırmış, NVIDIA GPU'lara optimizasyonu iyi yaptırmamış. 7600 gibi bir kart nasıl olur da 4060'ı geçebilir? Saf güç falan bile aradaki farkı kapatamaz, zaten DLSS'i getirtmemelerinden belliydi de bu kadar da göz batarak yapılmaz bu iş.

Sırf bu yüzden Starfield almama kararı aldım, onun yerine Baldur's Gate alırım en azından kafam rahat olur diyorum...

AMD'nin bir oyunun DLSS almasını engellemesi FSR'ı daha iyi yapmayacak. FSR 3'e güvenimi azaltan bir durum.

AMD'ye olan saygım gitgide bitme noktasına geldi. Adamlar sırf kendi kartlarına optimizasyonu bastırmış, NVIDIA GPU'lara optimizasyonu iyi yaptırmamış. 7600 gibi bir kart nasıl olur da 4060'ı geçebilir? Saf güç falan bile aradaki farkı kapatamaz, zaten DLSS'i getirtmemelerinden belliydi de bu kadar da göz batarak yapılmaz bu iş.

Sırf bu yüzden Starfield almama kararı aldım, onun yerine Baldur's Gate alırım en azından kafam rahat olur diyorum...
Senelerdir beklediğim bir oyundu Starfield. Uzay ve teknoloji temasına aşığım ama DLSS olmayacağını öğrenince soğudum çok fazla.

@Motionless IN White hocam dediğiniz karşılaştırmanın videosu vb. var mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu kanalı uzun süredir biliyorum. Misal tek örnek vermem gerekirse 7600 gibi bir kartın, 4060'a bazen 2 kat FPS farkı atması. 4060 gibi bir kartı geçecek güçte değil 7600, 6800 falan olsa neyse derdim kas gücü falan ama o da değil yani. Ayrıca 6800 XT'nin 3080'e de attığı fark bile ortada.

NVIDIA destekli oyunlarda bu kadar fark olmuyor, üç aşağı beş yukarı benzer güçteki kartlar benzer performans sergiliyor. Söz konusu AMD desteği olunca diğer kart üreticilerine iyi optimizasyon yaptırmadığı ortada.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu kanalı uzun süredir biliyorum. Misal tek örnek vermem gerekirse 7600 gibi bir kartın, 4060'a bazen 2 kat FPS farkı atması. 4060 gibi bir kartı geçecek güçte değil 7600, 6800 falan olsa neyse derdim kas gücü falan ama o da değil yani. Ayrıca 6800 XT'nin 3080'e de attığı fark bile ortada.

NVIDIA destekli oyunlarda bu kadar fark olmuyor, üç aşağı beş yukarı benzer güçteki kartlar benzer performans sergiliyor. Söz konusu AMD desteği olunca diğer kart üreticilerine iyi optimizasyon yaptırmadığı ortada.
Cidden yazık hocam. Yıl olmuş 2023 olan şeylere bak.

Yeni konular

Geri
Yukarı