FTTB internetten FTTH dönüşümü

Sizin binanın bağlı olduğu altyapı 100 Mbps üzeri desteklemiyordur.
Bağlı olunan altyapı 100 üzeri desteklemiyor diye bir şey yok. Fiber varsa 100 üzeri hız da vardır. Ancak 100 üzeri hızlar şu an için sadece FTTH altyapıda satışa sunuluyor:
+100 FTTH.png

100+ FTTH.png

Bir de tabii MDU'nun gigabit destekli olup olmama durumu var ancak dediğim gibi MDU gigabit destekli olsa bile 100 üzeri hızlar sadece FTTH altyapıda veriliyor.

1- Daire içinden apartmanınızdaki Telekom kutusuna kadar Single mod fiber kablo çektirin.
2- Apartmandaki Telekom kutusundan sizin daireye çıkan DSL kablosunu ufak kablo ile Telekom kutusunda modeme bağlayın ve modemi bridge moda alın.
3- Modemden CAT6 kablo ile Media Converter'a girin.
4- Daireden Telekom kutusuna kadar çektirdiğiniz sm fiber i Telekom kutusuna koyduğunuz Media converter e girin.
5- Daireye tarafında da Telekom kutusundan gelen sm fiber kabloyu da daire içerisinde Media Converter'a takın.
6- Media Convertar'dan CAT6 ile modeme girin ve abonelik ayarlarınızı yapın.

Teoride fiber kabloyu kullanmış olacaksınız :D ama bir değişiklik olmayacaktır hattınızda şayet apartmanınızdaki cihazın değişmesi gerekli.

Edit: Alttaki modemi bridge moda almasan da olur üste bir modem daha koymaman için. Eğer modemi yanında kullanmak istersen alttakini bridge moda alıp üste de bir tane koyabilirsin.

Bağlı olunan altyapı 100 üzeri desteklemiyor diye bir şey yok. Fiber varsa 100 üzeri hız da vardır. Ancak 100 üzeri hızlar şu an için sadece FTTH altyapıda satışa sunuluyor:
Eki Görüntüle 1534485

Eki Görüntüle 1534487

Bir de tabii MDU'nun gigabit destekli olup olmama durumu var ancak dediğim gibi MDU gigabit destekli olsa bile 100 üzeri hızlar sadece FTTH altyapıda veriliyor.
Valla bilmiyorum. Benim binaya Telekom fiber satış uzmanı ve teknik Supervisor geldi ve sizin binanın bağlı olduğu altyapı 100 Mbit destekliyor dedi. Karşıdaki yeni yapmış olan binanın altyapısı 10Gbit dedi ve onlar 10 Gbit hız alabilirler dedi. Sizin binanız FTTH olsa bile size 100 Mbit üzeri veremeyiz dediler.

Valla bilmiyorum. Benim binaya Telekom fiber satış uzmanı ve teknik Supervisor geldi ve sizin binanın bağlı olduğu altyapı 100 Mbit destekliyor dedi. Karşıdaki yeni yapmış olan binanın altyapısı 10Gbit dedi ve onlar 10 Gbit hız alabilirler dedi. Sizin binanız FTTH olsa bile size 100 Mbit üzeri veremeyiz dediler.
Binanızdaki TT altyapısı FTTB ise 100 üzeri veremezler. Ama bina FTTH olsa bile 100 üzeri veremeyiz derken iyi sallamışlar. Muhtemelen karşıdaki binada FTTH var.

Sizin binanın bağlı olduğu altyapı 100 Mbps üzeri desteklemiyordur.
kocaman turuncu fiber kablosu geliyor binaya. 10 bin megabit bile hız verir imkan verseler :D Neyse yüz yüze gidip konuşacam müdürle bir yolu vardır elbet

Arkadaşlar benim projeyi başka bir yöntemle tekrar onaya göndermişler. İnşallah olur

Son düzenleme:
kocaman turuncu fiber kablosu geliyor binaya. 10 bin megabit bile hız verir imkan verseler :D Neyse yüz yüze gidip konuşacam müdürle bir yolu vardır elbet

Arkadaşlar benim projeyi başka bir yöntemle tekrar onaya göndermişler. İnşallah olur
Superonline FTTH varsa onu kullan. Telekom fiyatlarda iyice sapıttı.

Superonline FTTH varsa onu kullan. Telekom fiyatlarda iyice sapıttı.
Yok maalesef sol alt yapısı el ile sayılır çok az yerde var

Arkadaşlar bi ara gelip gpon kutusu takmışlar proje onaylımı bilmiyorum aradım yardım eden yok nerden anlayacam aktif mi diye?

UPDATE!!!

SİSTEM AKTİF KURULUM YAPILDI. 1 SENELİK UĞRAŞLARIM KARŞILIĞINI ALDI

Dosya Ekleri

• F7CFA4A8-13C5-4F69-ACBE-6F2AF0603100.jpeg
    F7CFA4A8-13C5-4F69-ACBE-6F2AF0603100.jpeg
    173,3 KB · Görüntüleme: 34
  • 552F552D-54CB-46A0-B376-1E90AF7CFBF1.jpeg
    552F552D-54CB-46A0-B376-1E90AF7CFBF1.jpeg
    139,3 KB · Görüntüleme: 37
  • WhatsApp Image 2023-05-23 at 17.23.11.jpeg
    WhatsApp Image 2023-05-23 at 17.23.11.jpeg
    83,1 KB · Görüntüleme: 32