Çözüldü Fujitsu HDD 2.5" kutuya takılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

amatör34

Femtopat
Daha fazla  
2.5 HDD USB 2.0 external kutuya 120GB'lık Fujitsu marka SATA notebook HDD'si başlıkları uyuşmadığı için bir türlü takamadım. Teşekkürlerimle. Kolay gelsin!

Çözüm
Üstat_-,bendeki 120GB Fujitsu HDD sizin görseldeki "2.5"SATA HDD"nin aynısı, ancak yuvaya oturmuyor. SATA disklerin bir değişik versiyonu mu var?
Teşekkürler. Kolay gelsin!
Bendeki Fujitsu HDD'nin kafasının aynısı. Kolay gelsin!
Bu görselsekinin aynısı. Teşekkürler. Kolay gelsin!
Sayın "@PossibleTurco", hiç anlamadan yorum yapmanıza üzüldüm. Bende sizin deyiminize göre HP notebookların HDD'sinin nasıl SATA olamayacağını araştırdım ve çözdüm. Yine de gereksiz yorumlarınız için teşekkürler. Kolay gelsin!
Üstat, bunu SATA'ya dönüştürebilir miyim? Geri göndermeye değmez de, kargosu 10TL, kutu 20TL.
Teşekkürlerimle kolay gelsin.
Hocam görseller pek net değil. HDD'yi net bir şekilde çekip atar mısınız? Belki şöyle bir şey olabilir.
Sabit Disk Konektörü Için Uygun HP Pavilion DV6000 DV9000 DV9600 DV9700  SATA|hard drive connector|sata sataconnector hard drive - AliExpress

HP bir dönemler böyle bir dönüştürücü kullanıyordu SATA HDD'ler için. Buna benzeyen bir parça varsa çekin eğer çıkarsa böyle bir parça vardır. SATA to HP olarak geçiyor bu parça. :)

Üstat_-,bendeki 120GB Fujitsu HDD sizin görseldeki "2.5"SATA HDD"nin aynısı, ancak yuvaya oturmuyor. SATA disklerin bir değişik versiyonu mu var?
Teşekkürler. Kolay gelsin!
Bendeki Fujitsu HDD'nin kafasının aynısı. Kolay gelsin!
Bu görselsekinin aynısı. Teşekkürler. Kolay gelsin!
Sayın "@PossibleTurco", hiç anlamadan yorum yapmanıza üzüldüm. Bende sizin deyiminize göre HP notebookların HDD'sinin nasıl SATA olamayacağını araştırdım ve çözdüm. Yine de gereksiz yorumlarınız için teşekkürler. Kolay gelsin!

Dosya Ekleri

• Fujitsu HDD.jpg
    Fujitsu HDD.jpg
    36,9 KB · Görüntüleme: 17
Çözüm

Geri
Yukarı