Fujitsu monitörün altındaki yeşil giriş

• Konuyu başlatan m47
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 2B

m47

Kilopat
Şansa eser kurcalarken buldum resimleri veriyorum, sorunum ben yeşil renkte girişleri hoparlör olarak biliyorum ve normal telefon kulaklığı ile taktım ama ses alamadım ben mi yanlış biliyorum yoksa program mı yüklemem mi gerekiyor?
Girişler;

20201021_171534.jpg

Monitörün marka, model etiketi

20201021_171630.jpg

Gördüğüm kadarıyla DVI kablo kullanıyorsunuz, DVI sesi iletemiyor. Evet oradaki kulaklık girişi ama siyah olana AUX kablosu ile bilgisayardan sesi bağlamanız lazım.

Normalde ses verir ama kullandığınız kablo sesi iletemiyor.

Ya DVI ya da VGA kullanıyorsunuz, onlar da sesi iletmiyor.

Gördüğüm kadarıyla DVI kablo kullanıyorsunuz, DVI sesi iletemiyor. Evet oradaki kulaklık girişi ama siyah olana AUX kablosu ile bilgisayardan sesi bağlamanız lazım.

Normalde monitörde VGA girişi var ama ekran kartı olmadığı için mecbur DVI kullanmak zorundayım.
Hem DVI hemde VGA
Ekran kartı almayı planlıyorum HDMI destekli,dönüştürücü alsam çalışır mı o girişler?

Şansa eser kurcalarken buldum resimleri veriyorum, sorunum ben yeşil renkte girişleri hoparlör olarak biliyorum ve normal telefon kulaklığı ile taktım ama ses alamadım ben mi yanlış biliyorum yoksa program mı yüklemem mi gerekiyor?
Girişler;

Eki Görüntüle 710981

Monitörün marka, model etiketi.

Eki Görüntüle 710982

Bağlamayı HDMI ile yaparsanız ses alabilirsiniz. VGA ve DVI ses iletmez.
Normalde monitörde VGA girişi var ama ekran kartı olmadığı için mecbur DVI kullanmak zorundayım.
Hem DVI hem de VGA.
Ekran kartı almayı planlıyorum HDMI destekli, dönüştürücü alsam çalışır mı o girişler?

Çalışmaz. Ekran kartı ya da anakart görüntü çıkışından görüntü olarak dönüştürücüye geliyor, dönüştürücüden'de monitöre gidiyor, yani görüntüyü ilk taktığın yerden ses çıkışı almadığın için monitörden'de alamazsın, karmaşık oldu ama yardımcı olmuştur umarım.

Hem DVI hem de VGA.
Ekran kartı almayı planlıyorum HDMI destekli, dönüştürücü alsam çalışır mı o girişler?

Monitöre HDMI kablosunu takarsan alırsın ama ekran kartından HDMI çıkartıp, monitöre vga/dvi takarsan alamazsın veriler yine vga/dvi'dan aktarılacağından dolayı.

Geri
Yukarı