FUll HD oyun için ekran kartı önerisi

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Arkadaşlar yeni bir monitör için para biriktiriyorum ve yeni monitör ile oyunları Ultra ayarlarda oynarken 30 fps'nin altına düştüğünü gördüm .
Monitörü aldıktan sonra tekrar ekran kartı için para biriktireceğim bu arada :D

Ben gayet akıcı bir şekilde oynamak istiyorum. Mesela 40 fps en azından .
Şuan Sapphire HD 6850 kullanıyorum. Fiyat-performans oranı çok güzel bir kart ancak yetmiyor galiba bana.

Kartı bakkala 250 liradan versem. Üzerine de 200-250 lira eklesem 500 eder. Bu fiyata isteklerimi karşılayacak bir kart var mı ?
Aynı zamanda 550 Watt PSU ile sorunsuz çalışması gerek.
Psu için tekrar para harcayamam .

Birde ben nedense hep 2 GB modellere bakıyorum.
İçimden bir ses şöyle diyor : 500 lira veriyorsun zaten neden 2 GB almak varken 1GB alasın ki ? Doğru mu düşünüyorum ?

Mesela GTA4'de Ultra ayarlarda ekran kartı belleğinin yetersiz kaldığını görüyorum. İyi bir kart önermenizi rica ediyorum.

Aynı zamanda önerdiğiniz kart ile ne kadar performans artar bunu da söylemenizi rica ediyorum arkadaşlar.

HD 7850 OC 2GB sana uygun kart ve aynı sorundan ben de muzdaribim dostum. :D Ben de düşük çözünürlükte çok iyi performans alırken Full HD ekrana geçince 10 FPS kadar kayıbım oldu belirli oyunlarda. Bende 650 TL'ye felan HD 7870 almak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Sapphire HD 7870 GHz Edition kullanıcısıyım. Battlefield 3 Multiplayer'da 2XMSAA, 16X, HBAO, Ultra ayarlarda 53-61 fps arası alıyorum. Bence bu kartı almalısın illa Sapphire al demiyorum. HD 7870 bir chipsetli bir kart almanı öneririm. Bütçen buna yetmiyorsa HD 7850 veya GTX 660 al.

Son düzenleyen: Moderatör:
Powercolor'un HD 6870 modeli indirim ile 525 liraya düşüyor. Sizce sorun yaşar mıyım ? Sanki küçük bir kart gibime geldi.

Asus'un çift fanlı 7850'leri daha çekici geliyor bana :D Sizce hangisini almalıyım ?

Sapphire HD 6850'den sonra mesela Bulletstorm'u Full çözünürlük ( HD ) 16x anti 16 aa gibi ultra ayarlarda 25-30 fps'de oynuyorken

1-Asus'un 7850 veya Powercolor'un 7870'i ile kaç fps'de oynarım ?

Overclock kesinlikle yaparım ben bu kartlara. Güç konusunda sıkıntı olur mu ? Aopen Nagas G6'nın güç kaynağı 550 watt.
2-80+ Plus diye geçiyor ama doğru mu bilmiyorum.

Powercolor'un HD 6870 modeli indirim ile 525 liraya düşüyor. Sizce sorun yaşar mıyım ? Sanki küçük bir kart gibime geldi.

Asus'un çift fanlı 7850'leri daha çekici geliyor bana :D Sizce hangisini almalıyım ?

Sapphire HD 6850'den sonra mesela Bulletstorm'u Full çözünürlük ( HD ) 16x anti 16 aa gibi ultra ayarlarda 25-30 fps'de oynuyorken

1-Asus'un 7850 veya Powercolor'un 7870'i ile kaç fps'de oynarım ?

Overclock kesinlikle yaparım ben bu kartlara. Güç konusunda sıkıntı olur mu ? Aopen Nagas G6'nın güç kaynağı 550 watt.
2-80+ Plus diye geçiyor ama doğru mu bilmiyorum.

Abi full çözünürlük nedir ya :D Full HD desene :D Hey neyse. 10 FPS artış rahat olur. Hatta OC ile 15 FPS'nin üzerine çıkarsın.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı