Furmark ile Ekran Kartım Yanıyor

lasombra

Hectopat
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İlk önce ekran kartımı parçalarına ayırıp bir güzel en ince ayrıntısına kadar temizledim. Ekran kartımı bilgisayarcıya götürdüm ve 25 lira verip en kaliteli macunu sürdürdüm. Ardından eve gelip teste soktuğumda sıcaklıklar furmarkta 90 95 hatta 100 derecedeydi yani 15 dakikalık teste soksam ekran kartı puf olur herhalde. Ekran kartı fanlarımda sorunsuz bir şekilde çalışıyor zaten o sıcaklıklarda deli gibi çalıştığından baya bi ses geliyor ekran kartından.

Bilgisayarcı bu sıcaklıkalrın bana normal olduğunu söyledi. AMD gpuların çok ısındığını ve bu kartında 100 dereceleri görmesi normaldir dedi.

Peki sizce bu normal mi? Değilse ne yapmalıyım? Şimdiden teşekkürler.

Fanların sanırım dönmüyor. Videoda 0 RPM gözüküyor.

Ekran kartı fanlarımda sorunsuz bir şekilde çalışıyor zaten o sıcaklıklarda deli gibi çalıştığından baya bi ses geliyor ekran kartından.

Bazı ekran kartlarında rpm 0 olarak gözükebiliyor. Bendede öyle yüzde olarak gözüküyor rpm yerine. Zaten yukarıdada baya bi ses geliyor demiş.

Bence ekran kartı Allah'ın rahmetine kavuşmuş. Sen en iyisi git bir Sapphire R7 260X al ;)

@MF
Videoda başlığında yazıyor. Powercolor HD 6870.
Fark etmedim. Söylediğim gibi en fazla 85 derece, hatta 82 dereceye ulaşmalı PowerColor modeli. Termal macun ya fazla sürülmüş ya da yanlış sürülmüş. Kartı sökün ve GPU'nun olduğu kısımdan fotoğraf atın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı