FurMark RX 470 test sonuçları nasıldır?

aslan_mert27

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Son zamanlarda oyunlarda FPS düşmesi, kaplama ve seslerin geç yüklenmesi gibi sorunlarla karşılaşıyorum. HD Tune ile bad sector taraması yaptım fakat bir sorun görünmüyor. Ekran kartı olabilir mi diye FurMark testine soktum. Sizde değerler normal mi? Herhangi bir düşüş veya anomali var mı?

Sistemim:

R3 1200 AF.
Gigabyte A320M S2H.
Sapphire Nitro RX470.
Corsair 8 GB RAM 3000MHz CL16.
500GB WD HDD 7200RPM.

Dosya Ekleri

• furmark 2 extra burn.PNG
    furmark 2 extra burn.PNG
    13,2 KB · Görüntüleme: 70
  • furmark 3 extra burn aa kapalı.PNG
    furmark 3 extra burn aa kapalı.PNG
    14,1 KB · Görüntüleme: 73
Değerler gayet iyi. Kasayı temizledin mi?

Tozlanma varsa performansa etki ediyor.

Kasanın devamlı bakımını yaparım birkaç ayda bir oyunlarda da sorun yaşamıyorum ama en basitinden Apex Legends oynarken High'da FPS sorunları çekmezken silah karakter kaplamaları falan geç yükleniyor. Warzone'da çok daha büyük bir işkenceye dönüşüyor 1-2 dakika da bir FPS 5-10'a düşüyor ve yine kaplamalar geç yükleniyor.
73 derece gayet iyi bir değer.
teşekkürler peki neden böyle bir problem oluyor bir fikir yürütebilir misin?

Kasanın devamlı bakımını yaparım birkaç ayda bir oyunlarda da sorun yaşamıyorum ama en basitinden Apex Legends oynarken High'da FPS sorunları çekmezken silah karakter kaplamaları falan geç yükleniyor. Warzone'da çok daha büyük bir işkenceye dönüşüyor 1-2 dakika da bir FPS 5-10'a düşüyor ve yine kaplamalar geç yükleniyor.

Teşekkürler peki neden böyle bir problem oluyor bir fikir yürütebilir misin?

Kaplamalar geç yükleniyorsa HDD'de bir sorun var sanırım bir kontrol et.
okuma/yazma hızları en az 160 MB olmalı.

Kaplamalar geç yükleniyorsa HDD'de bir sorun var sanırım bir kontrol et.
okuma/yazma hızları en az 160 MB olmalı.
benimki 100-110 civarında yazma hızı daha düşük eski bir hdd eski laptobumdan söküp almıştım o zaman 250 gb bir hdd alıp tekrar deneyeyim önerdiğin bir hdd var mı ve konuyu nasıl kapatıcam çünkü forumda ki ilk konum :D

Yeni konular

Geri
Yukarı