FurMark testi ekran kartı ömrünü düşürür mü?

Deva Bulmam

Decapat
Arkadaşlar Zotac RTX 3060 Twin Edge 12 GB karta sahibim. 3-4 ay oluyor alalı. Sistemi aldıktan bu yana hiç ekran kartını FurMark testine sokmadım. Şimdi test edeyim dedim. Ama korkmadım da değil. Sizce ekran kartının ömrünü düşürme gibi olaylar yaşatır mı? Ayrıca ortalama kaç dakika boyunca testte kalsa yeridir? Ayrıca ayarlar nasıl olmalı?

İlk defa kullanıyorum da 😅

Her gün 10 dakika açıyorum yıllardır bir zararı olmadı. Sadece ekran kartını çok fazla yoruyor. Tabii siz benim yaptığımı yapmayın :D

1080p 8X MSAA yapın. Çok kasıyorsa 4X yapın.
Açıyorum testi, gazamız mübarek olsun :D

@berat3636 Hocam bir sorun var da. Yukarıda bir yüzde doluyor. O yüzde dolunca kendi kendine test kapanıyor. 1-2 dakika kaldı testte. Böyle yetmez bence. Nasıl bu süreyi arttıracağım? Settings kısmına gelince öyle bir ayar görmedim.

1679767166737.png

Son düzenleme:
Açıyorum testi, gazamız mübarek olsun :D

@berat3636 hocam bir sorun var da. Yukarıda bir yüzde doluyor. O yüzde dolunca kendi kendine test kapanıyor. 1-2 dakika kaldı testte. Böyle yetmez bence. Nasıl bu süreyi arttıracağım? Settings kısmına gelince öyle bir ayar görmedim.

Eki Görüntüle 1714637

Preset 1080p FHD butonuna tıklıyorsunuz. Ona değil GPU stess test butonuna tıklayacaksınız. Bir de Full screen seçeneğini kapatın bence gerek yok.

Ekran kartının ömrü yoktur, 1958 model ımpala gibidir. Bakımını yaparsan eskimez.

Teknoloji şans işidir. Sıfır aldığın NVIDIA ekran kartı kutudan bozuk da çıkabilir, 1995 de AMD'den aldığın ekran kartı 2100 yılında çalışmaya devam da edebilir.

Preset 1080p FHD butonuna tıklıyorsunuz. Ona değil GPU stess test butonuna tıklayacaksınız. Bir de Full screen seçeneğini kapatın bence gerek yok.
Evet hocam. Siz cevap vermeden önce öğrendim öyle olduğunu. 20 dakikalık teste soktum. Hatta konusunu açtım.

Yeni konular

Geri
Yukarı