FurMark testi nasıl yapılır?

Okay many

Hectopat
Daha fazla  
RAM
24gb 3200mhz
SSD veya HDD modeli
500gb
Ekran kartı
8gb xfx rx5500xt
İşlemci
r5 3500x
Windows 11 gectım ancak aklıma takılan bir şey vardı. FurMark testı nasıl yapılır bılmıyorum. YouTube'dan baktım detaylı anlatan yok. Bana bu konuda bılgı verebılır mısınız?

Çok basit hocam testi indirip test ekranında çözünürlüğü ve isterseniz MSAA yı açarak teste giriyorsunuz.
Çok basit olduğu için detaylı video bulamamışsınızdır.

Buradaki gibi yap ayarları sonra strese sok tamamdır 30 dakika yeterli olacaktır.
1674150156658.png

FurMark stress testi (sıcaklık için) yapacaksan MSAA açmadan yapmalısın. Benchmark için kendisi otomatik ayarlıyor :) Benchmark için FurMark'ın kendi skor listesi sitesinden kullanıcılara ait paylaşımlara bakarak kendi kullandığın modeller ile karşılaştırma yapabilirsin.

Çok basit hocam testi indirip test ekranında çözünürlüğü ve isterseniz MSAA yı açarak teste giriyorsunuz.
Çok basit olduğu için detaylı video bulamamışsınızdır.
msaa nedır acsam ne olur?

FurMark stress testi (sıcaklık için) yapacaksan MSAA açmadan yapmalısın. Benchmark için kendisi otomatik ayarlıyor :) Benchmark için FurMark'ın kendi skor listesi sitesinden kullanıcılara ait paylaşımlara bakarak kendi kullandığın modeller ile karşılaştırma yapabilirsin.

hocam burda benım ekran kartım yok?

Performans ölçmek için test yaptığınız da açmanızı tavsiye ederim,oyunlarda kullanılan kenar yumuşatma teknolojisi, grafiksel bir ayar yani.
MSAA ayarı olan oyunlarda ne kadar performans alacağınızı ölçebilirsiniz.
kac x yapmam lazımdır, ben bu pcyı topladıgımda 1080p hıgh ayarlar ıcın toplamıstım

kac x yapmam lazımdır, ben bu pcyı topladıgımda 1080p hıgh ayarlar ıcın toplamıstım
Sıcaklık testi için MSAA açmamalısınız. Çünkü MSAA açtığınız zaman FurMark ekran kartı güç tüketimini normalin altında kullanılıyor. Dolasıyla sıcaklık değerleriniz normalin altında bir sıcaklık gibi görünebilir. FurMark uygulmasını bana kalırsa sadece sıcaklık testi için kullanın. FPS için YouTube'da paylaşılan aynı ekran kartı değerlerini kendiniz ile karşılaştırın.

Doğrudan canlı oyun testlerine bakmak daha iyidir,kartın render tarafında herhangi performans düşüşü vs. var ise furmark testi ile bunu ölçebilirsiniz.

Sıcaklık testi için MSAA açmamalısınız. Çünkü MSAA açtığınız zaman FurMark ekran kartı güç tüketimini normalin altında kullanılıyor. Dolasıyla sıcaklık değerleriniz normalin altında bir sıcaklık gibi görünebilir. FurMark uygulmasını bana kalırsa sadece sıcaklık testi için kullanın. FPS için YouTube'da paylaşılan aynı ekran kartı değerlerini kendiniz ile karşılaştırın.

2dk 37-65 dreceye cıktı bu normal mi ve yuzde 99'unu kullanıyordu ayarlarda boyle, yaklasık kac dk tutmam lazım?

Dosya Ekleri

• resim_2023-01-20_201339577.png
    resim_2023-01-20_201339577.png
    1,6 MB · Görüntüleme: 205

Yeni konular

Geri
Yukarı