FurMark testi nasıl yapılır?

GPU'nun modelini sormuştum,
Sıcaklık için MSAA açık iken bir test daha yapar mısınız?

Hocam GPU = ekran kartı benım modelde RX 5500 XT 8 GB daha nasıl acıklım, MSAA yıne kapalıydı bu sefer 13 dk kaldı bu teste 44 dereceden 69Max dereceye cıktı yuzde 98 calısıyordu kart

Hocam GPU = ekran kartı benım modelde RX 5500 XT 8 GB daha nasıl acıklım, MSAA yıne kapalıydı bu sefer 13 dk kaldı bu teste 44 dereceden 69Max dereceye cıktı yuzde 98 calısıyordu kart
Ekran kartınızın modelini soruyorum siz GPU = ekran kartı diyorsunuz,ekran kartınız MSI Gaming mi, sapphire pulse mi, xfx thıcc mi,asus dual mı,gigabyte mi?
En basitinden aralarında ağırlık,soğutma vs. farklılıklar var.
MSAA full iken test eder misiniz, kapalı ile arasında kaç derece fark olacak.

Ekran kartınızın modelini soruyorum siz GPU = ekran kartı diyorsunuz,ekran kartınız MSI Gaming mi, sapphire pulse mi, xfx thıcc mi,asus dual mı,gigabyte mi?
xfx thıcc modelı hocam zaten forum acarken ozellıklerım yazıyor. msaa 8x teyken ınanamıcaksınız ama 5dakıkalık bır test sonucu max 18 mın 14 fps alabıldım ekran kartı sıcaklıgım max 55 dereceyı gordu ve ekran kasıyordu 14fps ne ya o kadarmı kotu bu ekran kartı?

xfx thıcc modelı hocam zaten forum acarken ozellıklerım yazıyor. msaa 8x teyken ınanamıcaksınız ama 5dakıkalık bır test sonucu max 18 mın 14 fps alabıldım ekran kartı sıcaklıgım max 55 dereceyı gordu ve ekran kasıyordu 14fps ne ya o kadarmı kotu bu ekran kartı?
Ekran kartınız için o performans normal, sıcaklık da öyle.

2dk 37-65 dreceye cıktı bu normal mi ve yuzde 99'unu kullanıyordu ayarlarda boyle, yaklasık kac dk tutmam lazım?
Gayet iyi değerler. 1 dakka sonra zaten tavan sıcaklığa ulaşıyor :) Hatta daha öncesinden, sadece sıcaklığı yükseldiği için kasa içine birikiyor sıcak hava...Kasa içi hava sirkülasyonu iyiyse o seviyelerde kalır. Aşağı yukarı uzun kullanımda 70-75 olur oyuna göre...

Model değil, marka soracaksınız eğer "MSI Gaming mi, Sapphire pulse mi" diye merak ediyorsanız :p Model diye sorunca ben de olsam ben de modeli söylerdim makra/model farklı oluyor.

Geri
Yukarı