FurMark testi yaparken PC kapandı

gokhanalicimen

Centipat
Daha fazla  
Az önce bir FurMark testi yapayım dedim yeni ekran kartı almıştım, teste başladım MSAA falan kapalı 1080P, 1 dakika geçmeden PC res attı ve şu hatayı verdi.
Anti-surge Support'u kapatmayı düşündüm sonra zararlıdır dedim kapatmadım, zararı olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim.

Resim temsilidir.

Dosya Ekleri

• IMG_0206.jpg
    IMG_0206.jpg
    390,2 KB · Görüntüleme: 379
Sistem düzgün kapatılmadan yeniden başlatılmış. Bu hatanın nedeni sistemin yanıt vermeyi durdurması, kilitlenmesi veya beklenmeyen bir şekilde güç kaybına uğramış olması olabilir.
Meşhur Kernel-Power 41 olayı. Sıkıntı yok arkadaşın dediği gibi yüke bindirmeden idare edin. Psu alınca rahat rahat kullanırsınız.

Sistem düzgün kapatılmadan yeniden başlatılmış. Bu hatanın nedeni sistemin yanıt vermeyi durdurması, kilitlenmesi veya beklenmeyen bir şekilde güç kaybına uğramış olması olabilir.

Şimdiye kadar bir kapanma yaşamadım bu teste soktugumda kapanma yaşadım.
Bende 570 var aynı sorunu yaşıyordum. Mesela rainbow six siege de veya cod mw oynarken kapanıyordu. Psu değiştirdim. Şuan ki evimde sorun olmuyor fakat yazlıktaki evde aynı sorun oluyor.
Powerdan çok eve gelen elektrikte çok önemli bu durumda. Tecrübeye sabittir. :/

Bende 570 var aynı sorunu yaşıyordum. Mesela rainbow six siege de veya cod mw oynarken kapanıyordu. Psu değiştirdim. Şuan ki evimde sorun olmuyor fakat yazlıktaki evde aynı sorun oluyor.
Powerdan çok eve gelen elektrikte çok önemli bu durumda. Tecrübeye sabittir. :/
yazlıkta ki evde nasıl sorun oluyor hocam
önereceğiniz psu varmı

yazlıkta ki evde nasıl sorun oluyor hocam
önereceğiniz psu varmı
Dostum şu an xigmatek xpower 650 watt psu kullanıyorum.
Güzel işimi görüyor fakat bütçesel sıkıntılardan dolayı bunu aldım.
Corsair veya coolermaster bakmanı tavsiye ederim.

--Yazlıkta pek sağlam bir elektrik yok voltaj düşüklükleri yaşıyordum. Örnek olarak su ısıtıcısını açınca ışık azalıyor. :D
Bu ciddi manada Pc de sorun yapıyordu.
Buna elektrik hattı sebep oluyor biraz 30 yıllık olduğundan dolayı.

Geri
Yukarı