Çözüldü FurMark testinde mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

beren93

Hectopat
Hocam SSD de sıkıntı yok muhtemelen RAM veya işlemciden oluşuyor bu sorun RAM'i kontrol edin.

İşlemci ve RAM'lerde sorun cıkmadı. Ekran kartı FurMark testinde mavi ekran verdi 6. dakikasında. 65 dereceyi geçmedi 298 FPS'le gidiyorkken. Bu konuda bilginiz var mı? Hangi yol izlememe konusunda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba sorun sanırım ekran kartımda FurMark testinde 6. dakika kadar 65 derece +298 FPS sorun yaşatmadı ama 6. dakikada mavi ekran verdi bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Islemcinizin dahili ekran kartı var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne yazık ki mavi ekran kodu yok minidump diye de dosya oluşmuyor.

Hayır yok ama isterseniz fulmark long kaydını atabilirim.

Hocam o zaman kesinlikle ekran kartindan aynakli ekran karti modelinizi soyler misiniz ve laptopmu kasami.

ASUS TUF Gaming OC RTX 4070 masaüstü.

Garantisi varsa duzeltirler. Veya sürücüleri DDU tarzı araçla kaldırıp yeniden kurun olmadı formatlayın Update otomatik baştan yuklesin.

SSD takana kadar böyle bir problem yoksa ve SSD takıldıktan sonra başlamışsa sorun ondadır. Diğer konuda attığın diskinfo değerlerinden bir şey anlaşılmıyor ama zaten disk sıfırsa kolay kolay bozulmaz Samsung diskler. Kolay kolay bozulmasalar bile böyle problemler çıkartabiliyorlar. Zannımca diski sadece sisteme taktın yani Windows falan kurmadın o yüzden sistemden çıkarıp FurMark testi ve res atma konusunda tekrar kontrol et. Diskinfo değerlerine bakmamızı istiyorsan verileri ondalık yapıp tekrar at.

- CrystalDiskInfo Verilerini Ondalık Yapma.

SSD takana kadar böyle bir problem yoksa ve SSD takıldıktan sonra başlamışsa sorun ondadır. Diğer konuda attığın diskinfo değerlerinden bir şey anlaşılmıyor ama zaten disk sıfırsa kolay kolay bozulmaz Samsung diskler. Kolay kolay bozulmasalar bile böyle problemler çıkartabiliyorlar. Zannımca diski sadece sisteme taktın yani Windows falan kurmadın o yüzden sistemden çıkarıp FurMark testi ve res atma konusunda tekrar kontrol et. Diskinfo değerlerine bakmamızı istiyorsan verileri ondalık yapıp tekrar at.

Yapılanlar.
1 Windows genel güncelledim.
2 DirectX güncelledim.
3 .Net Framework güncelledim.
4 ekran kartı güncellemesi.
5 BIOS güncelledim.
6 RAM, ekran kartı test ettim test sırasında PC sadece ekran kartında rest attı.
7 sistemi 2 kere formatladım
8 yeni M.2 aldım tekrar sistem kurdum.
9 oyunu setup indirdim kurdum.
10 oyunu RAR indirdim kurdum11 DirectX 11 12 denedim
Sonuç hala başarısız.

Açıkçası yeni M.2 sonrası başladı ama M.2'de bir sorun cıkmıyor ekran kartı testinde mavi ekran veriyor.

Açıkçası yeni M.2 sonrası başladı ama M.2'de bir sorun cıkmıyor ekran kartı testinde mavi ekran veriyor.

Yani yeni SSD takana kadar sorunu olmayan ekran kartı birden bozulmaya mı karar verdi? Ben sanmıyorum öyle bir şey olduğunu. SSD'yi sistemden çıkarıp tekrar kontrol et.

Garantisi varsa duzeltirler. Veya sürücüleri DDU tarzı araçla kaldırıp yeniden kurun olmadı formatlayın Update otomatik baştan yuklesin.
Garantisi evet var ama kendim termal macun yenileme gibi şeyler yaptım garanti dışına çıkar mı?

Yani yeni SSD takana kadar sorunu olmayan ekran kartı birden bozulmaya mı karar verdi? Ben sanmıyorum öyle bir şey olduğunu. SSD'yi sistemden çıkarıp tekrar kontrol et.
İstediğiniz gibi verileri nasıl atabilirim bu konuda yönlendirme yapabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı