FurMark testinde MSAA ayarı nasıl olmalı?

Bloody25

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. INNO3D RTX 3060 aldım, yeni. Yarın büyük ihtimal elime ulaşacak. Test yapmak istiyorum. Sadece daha önce yapmadığımdan pek bilgim yok. Biraz araştırdım ama FurMark'ta sadece MSAA ayarı sizce ne olmalı? Kapalı mı yoksa 8X mi? Ekran kartını iyice zorlamak istiyorum çünkü Amazon Almanya'dan aldım 2 yıl garanti var ama 30 gün sonrası gümrük parasını vermiyorlar o yüzden iyice tam yükte denemek istiyorum kartı sıkıntı vs var mı diye.

İşin özü yani FurMark'ı açıp 1980x1080p seçeceğim ve MSAA ayarını yapıp başlatacağım, sonra da test bitene kadar bekleyeceğim ancak MSAA ayarı dediğim gibi sizce ne olmalı bilen, tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Son olarak 3060'ı olan veya bilen arkadaşlar, sizce ortalama FPS ve ideal derece kaç olmalı test sırasında?

Son düzenleyen: Moderatör:
1080p 8X MSAA ayarında dene eğer zorlamak istiyorsan. Sıcaklık 75 dereceyi geçmediği sürece problem yok. FPS olarak RTX 3060 ile Furmark testi yapan diğer kullanıcılar ile kartını karşılaştırabilirsin, tam olarak kaç FPS alıyor bilmiyorum. Aşağı yukarı aynı değerleri aldığınız sürece problem yok.

Tamamdır o zaman MSAA'yı kapalı değil 8X şeklinde testi yapıyorum.

Teşekkürler, başka şekilde bilen veya öneren varsa onları da duymak isterim.

FurMark dışında stabilite sorunları için ekran kartınızı OCCT testine sokabilirsiniz.

Burada arkadaş gayet güzel bir şekilde açıklamış.

Tamamdır hocam FurMark'ta ekran kartını test ettikten sonra onu da yapacağım yardım için sağ ol.

Bu arada sence 1920x1080p + 8X MSAA ayarlarında 3060 ile FurMark testinde ortalama FPS ve Max sıcaklık ne olmalıdır fikrin var mı?

Tamamdır hocam FurMark'ta ekran kartını test ettikten sonra onu da yapacağım yardım için sağ ol.

Bu arada sence 1920x1080p + 8X MSAA ayarlarında 3060 ile FurMark testinde ortalama FPS ve Max sıcaklık ne olmalıdır fikrin var mı?
Önemli değil. Sonuçları karşılaştırmak için internetten insanların FurMark sonuçlarını paylaşmak için açtığı konuları kullanabilirsiniz. Sonuçları sslerle birlikte ayrı bir konu da paylaşırsanız bilgi sahibi kişiler yardımcı olacaktır.

Önemli değil. Sonuçları karşılaştırmak için internetten insanların FurMark sonuçlarını paylaşmak için açtığı konuları kullanabilirsiniz. Sonuçları sslerle birlikte ayrı bir konu da paylaşırsanız bilgi sahibi kişiler yardımcı olacaktır.
Hocam birde rehbere baktım 3D testini anladım ancak VRAM testinde memory full mü yapmalıyız onu bulamadım? Otomatik 80 de seçili.

Yeni konular

Geri
Yukarı