FurMark testinde RTX 3050 ekran kartı 93 derece

acuhadar80

Decapat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
rtx3050 laptop
İşlemci
intel i5 11400
ASUS TUF F15 RTX 3050 soğutucuyla laptop kullanıyorum, FurMark testi maksimum 93 derece. Bir sorun var mı?

Hocam ekran kartı bir 7 derece daha ısınsa çay kaynatırsınız üzerinde. Şaka bir yana laptop bile olsa bu çok ciddi bir sıcaklık termal macun bakımı yaptınız mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ekran kartı bir 7 derece daha ısınsa çay kaynatırsınız üzerinde. Şaka bir yana laptop bile olsa bu çok ciddi bir sıcaklık termal macun bakımı yaptınız mı?

Birkaç ay önce su dökülmüştü ama ekran kartı işlemci gibi şeyler zarar görmemiş tamir ettikten sonra bakım yaptık diyorlar yanlış termal macun kullanmış olabilirler mi gittiğim yerde güvenilir bir yer ne yapmalıyım?

Fazla hocam macun değişimi ya da soğutucu almak isabet olur. Bütçe yoksa da en azından fanlara fırçayla bir temizlik bile fayda eder.

Hocam yaptırırım yaptırmasına da ben yenilemeyi bilmiyorum bildiğim tek bilgisayarcı da orası. Oraya bir daha gidemem garanti dışı kalır mı? İçi açıldı ve tamir dışı gördü diye garantiye göndersem kabul ederler mi?

Hocam yaptırırım yaptırmasına da ben yenilemeyi bilmiyorum bildiğim tek bilgisayarcı da orası. Oraya bir daha gidemem garanti dışı kalır mı? İçi açıldı ve tamir dışı gördü diye garantiye göndersem kabul ederler mi?
Teknik servisine arayıp sormak lazım bunu genelde garanti iptal diye biliyorum. Vermesine garanti bitse de verirsin yaparlar ücret alabilirler ama bazılarının ömür boyu bakım jesti de olabiliyor sanırım, ücret alacaklarsa da söylerler.
Yapmasına kendin de yaparsın ama bi ton tornavida sökülecek macun özenli sürülecek kablolara soketlere dikkat edilecek derken uğraşmak istemiyorsan vermek daha iyi.

Geri
Yukarı