RTX 3060 FurMark testinde 88 derece oluyor

armancsy

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8 GB 3600 MHZ
Ekran kartı
RTX 3060
Anakart
B450ms2h
İşlemci
R5 3600
Herkese merhaba, Sahibinden GeT ile aldığım ekran kartının FurMark testini istemiştim almadan önce, satıcının bana video ile attığı FurMark testlerinde sıcaklık 68 dereceydi. Kart geldi denedim bendeki sıcaklık değeri ise 88 derece. Format attığım bir bilgisayarda deniyorum GPU'yu birden fazla kez ayrı ayrı driverlerla temiz kurulum yapıp denedim fakat hiçbir değişiklik olmadı. Neler yapabileceğimle ilgili herhangi bir öneriniz var mı bu konuda? Kartı iade edebilirim ama iade etmek istemiyorum, sorunu anlamak istiyorum.

@yapiz uzun süre AMD R7 265 kullandım memnundum aslında ama artık NVIDIA'yı deneyimlemek istiyorum işlemcim Ryzen R5 3600 @TANER006 teşekkür ederim hocam tavsiyen için.

Hocam eski AMD ile yeni AMD arasında çok fark var NVIDIA'da deneyecek bir şey yok yem DLSS'e karşılık FSR var RT performansı yerlerde giriş seviyesinde zaten. İşlemci hafifi darboğazla hem 6700XT hem 3060 Ti besler ayar yükseltirsiniz ama işlemciyi 5600 yapmakta fena olmaz.

@yapiz Hocam iyi niyetiniz için çok çok teşekkür ederim ama benim bahsettiğim şeyi somutlaştıracak olursam farklı tadlar tatmak olarak yorumlayabiliriz. ayrıca intel işlemciye de geçmeyi düşünüyorum şu sıralar sistemi komple baştan dizeceğim gibi duruyor.

@yapiz Hocam iyi niyetiniz için çok çok teşekkür ederim ama benim bahsettiğim şeyi somutlaştıracak olursam farklı tadlar tatmak olarak yorumlayabiliriz. Ayrıca Intel işlemciye de geçmeyi düşünüyorum şu sıralar sistemi komple baştan dizeceğim gibi duruyor.

Hocam tat diyorsunuzda monitörde göreceğiniz aynı olacak 5600 dengi bir Intel işlemciye geçecekseniz hiç geçmeyin boşuna anakartda almış olacaksınız.

Geri
Yukarı