Futbol maçına çıkmalı mıyım?

phinXx

Hectopat
Yarın sınıflararası futbol maçımız var, ben de oynayacağım. Çok iyi oynuyorum aslında fakat yerler beton, ekipmanımız yok ve rakip takımın oyuncuları çok sert oynuyor. Bunlardan dolayı oynayıp oynamamakta tereddütte kaldım. Sizce ne yapmalıyım? (biliyorum saçma bir soru ama sosyaldeki aklı başında ve mantıklı düşünebilen hocalarımdan da bir görüş almak istedim :) )

Sınıflar arası maçlar böyledir zaten, rakip takım sizden yaş ve yapı olarak büyük değilse sert oynamalarında pek bir problem yok. Futbol böyle bir oyun denebilir, ara sıra darbe yiyeceksin, gerektiği zaman omuz omuza mücadeleden galip ayrılmak zorunda kalacaksın, bunları biliyorsun. Maksimum olacak şey bir omuz darbesi yiyip fırlaman olacaktır 😅 onda da birşey olacağını düşünmüyorum. Yerinde olsam oynardım, bu tür maçları yensen de yenilsen de ayrı bir anısı oluyor...

Hocam ben 1.70 im adamlar 2 metre olduğu için gol yediklerinde hırslanıp çok sert itmelerinden korkuyorum.
Turnuva tarzıysa hakem olarak bir büyüğünüz ya da öğretmeniniz durmuyor mu? İlla ki o tarz bir maçta sertlikle olur ama ilerisini de düşünmek lazım. Maçtan sonra kavga da olabilir :)

Hocam omuz darbesi yemeyi gururunuza yedirebilirseniz (ki gurura da yedirilemeyecek bir şey değil) bir problem olmaz. Sakatlanacağınızı düşünmem. Sakatlanmalar daha çok bilekle oluyor.

Geri
Yukarı