Futbol ve basketbol oynamayı bilmemek

İSKENDERUN lu

Kilopat
9. sınıfa geçmiş bir öğrenciyim. Basketbolu hayatımda hiç maç olarak oynamadım. Arada potaya basket atma amacıyla topu eline alırım o da en son 2 ay önceydi sanırım. Step vb. Basketbol terimlerini bilmiyorum İskenderun'da kuzenim bana öğretmeye çalışıyordu az çok terimlerini değil ama topa dalma konusunda örnek gösteriyordu tam olarak beceremiyordum hemen yorulmalar susamalar başlıyordu çünkü refleksleri tam olarak öğrenemediğimden dolayı kendimi yorarak oynuyordum.

Futbola gelince herhalde oynadım futbolu ama futbolda da eksiklerim var. Mesela 4.Sınıfa kadar içine kapanık bir çocuktum ve arkadaş ortamında yoktu kalkıp tek başıma top oynayacak değildim zaten. Büyüdükçe açıldım biraz ama ortaokulda ilkokulda nasıl tanındıysam öyle göründük artık bazen öyle iyi oynuyorum ki defans konusunda Helal helal diyorlar eskiden dalga geçenler de şaşkınca izliyor. Kalecilikte çok çok kötüyüm topu tutamıyorum yani nasıl bir duygu bilemezsiniz bir yandan haklılar gibi geliyor bana kızanlar. Çoğunlukla üzerime baskı yaparlar adam gibi oyna gibi insan bu laflardan sonra nasıl oynayacağını şaşırıyor. Rahat bıraksalar adamı kendi kendimize ögrensek ama öğrenmek için baya geç haklısınız. Dışarı hiç çıkmam ev kuşu derler bana. Akrabalar kuzenler hepsi ayrı memlekette. Ben Mersin'de onlar İskenderun'da yol yakın olabilir ama inanın bu yaşıma geldim oradan ayrılınca hala ağlıyorum yani benim yaşadıklarımı aranızda yaşayan var mıdır acaba çok merak ediyorum. Burada ne düzgün arkadaşım var ne de kuzenim var. Kuzenlerimin yanına gidince en azından dışarı çıkıp oynuyoruz. Ben bilgisayara, teknolojiye küçüklüğünden beri çok meraklı biriyimdir bu yaşıma kadar Android, Windows ile ilgili yeterli bilgiye sahibim kurcalamayı çok severim özellikle Android'in sistem dosyalarına kadar inip düzenleme yapıyorum böyle bir insanım ben bu ilgi alanım kesinlikle saçma değil saçma olan benim fazla sosyal olmaman.

Abiler ya da aynı yaştaki arkadaşlarım bana fikir verin önümde 4 Yıllık Anadolu Meslek Lisesi hayatım var. Bu süre içinde kendini kanıtlamak istiyorum nereden başlamalıyım? Öyle asosyal, korkak, oynamayı bilmeyen biri gibi tanınmak istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sporlar futbol ya da basketboldan ibaret değil. Başka sporlarla da ilgilenebilirsin. Kendini kanıtlamak için spor yapmak zorunda değilsin. Asosyallik ve korkaklık senin elinde. Yeni bir ortama giriyorsun, kimseyi tanımıyorsun. İnsanlardan çekinme, yeni arkadaşlıklar edin.

Aynı durum bendede var. Futbolda kötüyüm ama çok seviyorum, basketboluda seviyorum ama onda acayip kötüyüm.Futbolda kötüyüm diye hep kaleye geçiyolar gol yediğimiz zaman hemen bana patlıyor. Önğmğzde stoper yok açılmışlar bana laf ediyolar neden gol yedin diye. (Bunları neden yazdım bilmiyorum xd)

Kendi olduğun gibi davran kimseden çekinme. Futbol basketbol oynayan biri oynamayan birinden üstün değildir. Kimseye kendini kanıtlamana gerek yok. Dersine bak üniversite sınavına hazırlan şimdiden. Emin ol kimseyi hatırlamayacaksın üniversiteye geçtiğin zaman. Eğer seninle arkadaş olabilecek biri varsa sınıfta zaten onlar senin yanına gelir. Diğer türlü kimseyle muhatap olmaya çalışmanın alemi yok kimseye muhtaç değilsin yani.

Bizim lisede de voleybol çok meşhurdu, harika oynayan sırık gibi çocuklar pasör kızları havada kapardı. Ben de anca sağda solda izlerdim işte...
Ha benim sevgilim olmadı mı, oldu hem de çok. Onu da birazcık dış görünüşüme borçluydum şimdi o da kalmadı :LOL: her neyse:
Sizin okulda da eminim bir tane spor dalı diğerlerine göre daha popüler olacak, futbol kızlarla iletişim kurmanı pek sağlayamaz çünkü kızlar futbol sevmiyor genel olarak, ama voleybol gibi bir spor olursa...
Bak yüzde yüz tecrübeli abi tavsiyesi o popüler spor her neyse (futbol hariç) onda kendini geliştir, okulda kesin tanınan birisi olursun.

9. sınıfa geçmiş bir öğrenciyim. Basketbolu hayatımda hiç maç olarak oynamadım. Arada potaya basket atma amacıyla topu eline alırım o da en son 2 ay önceydi sanırım. Step vb. Basketbol terimlerini bilmiyorum İskenderun'da kuzenim bana öğretmeye çalışıyordu az çok terimlerini değil ama topa dalma konusunda örnek gösteriyordu tam olarak beceremiyordum hemen yorulmalar susamalar başlıyordu çünkü refleksleri tam olarak öğrenemediğimden dolayı kendimi yorarak oynuyordum.

Futbola gelince herhalde oynadım futbolu ama futbolda da eksiklerim var. Mesela 4.Sınıfa kadar içine kapanık bir çocuktum ve arkadaş ortamında yoktu kalkıp tek başıma top oynayacak değildim zaten. Büyüdükçe açıldım biraz ama ortaokulda ilkokulda nasıl tanındıysam öyle göründük artık bazen öyle iyi oynuyorum ki defans konusunda Helal helal diyorlar eskiden dalga geçenler de şaşkınca izliyor. Kalecilikte çok çok kötüyüm topu tutamıyorum yani nasıl bir duygu bilemezsiniz bir yandan haklılar gibi geliyor bana kızanlar. Çoğunlukla üzerime baskı yaparlar adam gibi oyna gibi insan bu laflardan sonra nasıl oynayacağını şaşırıyor. Rahat bıraksalar adamı kendi kendimize ögrensek ama öğrenmek için baya geç haklısınız. Dışarı hiç çıkmam ev kuşu derler bana. Akrabalar kuzenler hepsi ayrı memlekette. Ben Mersin'de onlar İskenderun'da yol yakın olabilir ama inanın bu yaşıma geldim oradan ayrılınca hala ağlıyorum yani benim yaşadıklarımı aranızda yaşayan var mıdır acaba çok merak ediyorum. Burada ne düzgün arkadaşım var ne de kuzenim var. Kuzenlerimin yanına gidince en azından dışarı çıkıp oynuyoruz. Ben bilgisayara, teknolojiye küçüklüğünden beri çok meraklı biriyimdir bu yaşıma kadar Android, Windows ile ilgili yeterli bilgiye sahibim kurcalamayı çok severim özellikle Android'in sistem dosyalarına kadar inip düzenleme yapıyorum böyle bir insanım ben bu ilgi alanım kesinlikle saçma değil saçma olan benim fazla sosyal olmaman.

Abiler ya da aynı yaştaki arkadaşlarım bana fikir verin önümde 4 Yıllık Anadolu Meslek Lisesi hayatım var. Bu süre içinde kendini kanıtlamak istiyorum nereden başlamalıyım? Öyle asosyal, korkak, oynamayı bilmeyen biri gibi tanınmak istemiyorum.
Futboldan ziyada basketi öneririm hem kuvvetlenir son boyun uzar hemde başkentin ayrı bir havası var eğer bütçenin varsa basket kursuna yazılmani öneririm 3 aya kalmaz her şeyi öğrenirsin kendini hazır hissedince de bırakırsin ben mesela ağustosta başladım başlarken boyum 172 idi şuan 181 yeni bir takıma transfer oldum natamam diye düşünme unutma bunlar yetenekten cok çalışma ile olacak şeyler.

Kendimden bir parça gördüm. Eskiden ve hala futbol oynayamıyorum. Kalecilik berbat, defansta tryhard olduğum için iyiydim, forvet çöp. Ama hiç kızmazlardı. "Olsun kanki ne olacak" vs. İçime kapanık ve baya çekingendim ilk ve ortaokulda. Lise 2'ye geçtim, basketbol oynamaya başladım ve kendimi geliştiriyorum. En azından iyi arkadaşlarım var nasıl oynandığını defalarca anlatıyorlar ve hala da anlatırlar. Bazen aşırı kızdıkları oluyor ki haklılar, arkadaş top da öyle atılmaz ki. Senin durumdaki sorun asosyallik, çekingenlik ve sanırım yanlış arkadaş seçimi. Bunları gözden geçir.
Ayrıca eklemek isterim ben de teknoloji meraklısıyım, sistem dosyalarının dibine inmek, düzenlemek vs.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı