Futbolda gelişmek

Mertrma1902

Decapat
Merhaba, 15 yaşındayım. Haftada 3 kere koşu yapıyorum ve haftaya da bulunduğum ilçenin takımına yazılacağım. Uzmanlık alanlarınızı nasıl geliştirdiniz? Örneğin top kontrolü iyi olan biri söyleyebilir mi top kontrolümü nasıl geliştirebileceği mi? Ya da sert şut çeken (topu uzak mesafeden kaleye yetiştirebilen) birisi söyleyebilir mi nasıl hızlı şut çektiğini? Tavsiyelerinizi bekliyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Şut için sık sık uzaktan şut deniyorum. Kondisyon oldukça önemli. Kendini zorlaman gerekebilir. Top kontrolü en zayıf noktam olabilir ancak aut geliştirmeye çalışan bir arkadaş bulursan onunla çalışabilirsiniz beraber. En azından ben öyle yapıyordum. Topa doğru git ama kontrol edeceğin kısmı hafif geri çek ki top sekmesin.

Şut için sık sık uzaktan şut deniyorum. Kondisyon oldukça önemli. Kendini zorlaman gerekebilir. Top kontrolü en zayıf noktam olabilir ancak aut geliştirmeye çalışan bir arkadaş bulursan onunla çalışabilirsiniz beraber. En azından ben öyle yapıyordum. Topa doğru git ama kontrol edeceğin kısmı hafif geri çek ki top sekmesin.
Tamamdır peki hız konusunda düzenli koşu ile hızlanabilir miyim? Teşekkürler

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı