Futbolda Hangi Mevkide Oynamalıyım?

NoName472

Hectopat
Yer
Türkiye
Arkadaşlar ben futbol kursuna gitmeyi düşünüyorum. Fiziğim pek elverişli değil ama şu şekilde: Boyum çok uzun sayılmaz, zayıfım. Çok hızlı koşamıyorum ama idare eder. Hangi mevkiyi tercih etmeliyim?

Arkadaşlar ben futbol kursuna gitmeyi düşünüyorum. Fiziğim pek elverişli değil ama şu şekilde: Boyum çok uzun sayılmaz, zayıfım. Çok hızlı koşamıyorum ama idare eder. Hangi mevkiyi tercih etmeliyim?
Kaleci ve ya orta sağ idealdir defans da iyi defans yapamadin forvette de gol atamadı diye kizarlar bu ikisinden birini düşün derim :)

Bu senin vereceğin karar. Adam eksiltebildiğini düşünüyorsan ve hızını arttırabilirsen kanatlarda oynayabilirsin, tamamen senin isteğine ve yeteneklerine bağlı.

Kanat ve açık oynamak özellikle bu zamanda çok zor. Çünkü açık oyuncuları her zaman iyi olur. Altyapıya girmek her seviyedeki takımda zordur. Hızlı koşamıyorum demek ile de sana mevki öneremem. Fakat kondisyonun yoksa defansif orta saha oynayabilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı