Futbolda hangi pozisyonda oynamalıyım?

Uygar12

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 13 yaşındayım 155 boy ve 46 kilogramım. Futbolda hangi mevki oynamam lazım sizce? Özelliklerim bunlar: Karşı rakip defansı pas yaparken aralarına girip topu almakta çok iyiyim, ancak sorun şu ki biz geriden çıkarken bana pas geldiğinde dripling sıfır olduğundan çok kötüyüm. Çalım falan yerlerde yani...☹️

Kanki ben bir santrafor olarak söyleyebilirim ki eğer rakip stoperlere doğru baskı yapmayı biliyorsan bu senin için bir artıdır fakat böyle sosyal medya platformları üzerinden sana kimse söyleyemez hangi mevki oynayacağını kendini en rahat hissettiğin mevkide oynaman senin için daha rahat olur eğer dribling yapamıyorsan gelen topu arkadaşına verir rakip kaleye koşarsın bir ara pasıyla karşı karşıyasın yani tek seçenek dribling değil bir sürü yolu bulunabilir eğer bir takıma gidiyorsan teknik direktör sana uygun gördüğü mevkide oynatır.

Bitiricilik iyiyse santrafor oyna dribbling ve çalımın kötüyse kanat oynama rakip pas yaparken aralarına girerim demişsin güzel fırsat yakalarsın.

İkinizede teşekkür ederim, zaten arkadaşlarım da beni forvet değil de gizli forvet olarak düşünüyorlar takımda.

Geri
Yukarı