Futbolda hız nasıl geliştirilir?

Arkadaşlar merhaba. Hızım fena değil ama daha da geliştirmek istiyorum. Ne yapabilirim?
Kondisyon çok önemli, ben zamanında amatör futbolla uğraşmıştım. Mevkim sol açıktı ve kanatlar hiç durmadan savunma da iken beklere yardıma koşmalı ve aynı zamanda ataklarda hücuma koşmalı yardımcı olmalı hiç durmamalı aynı zamanda baskı işleri de sende yani takımın en önemli rolü diyebilirim. Ben çok inatçıydım beni sözde rakip savunma oynatmaya çalışırdı ama rakip savunmanın baş belası olur onlar birbirlerine pas atsa da onların peşinden koşar ayaklarını titretirdim, onları hataya zorladım. Uzun lafın kısası iyi ve hızlı koşabilmek için hergün hafif Koşulara çıkmalısın ve dalağını böbreğini şişse de karın kasların ağrısa da pes etmemeli kendini öyle bir sıkmalısın ki gelişme kaydedebilesin. Ben koşu yaparken yorulduğum zaman kendimi motive eder son deminde iken hadi 5 saniye daha hadi 10 saniye daha hadi şu dönemeçten döndükten sonra diye diye kendimi kandırır hep daha fazlasını yapmak için koşardım asla durmaz hep daha ilerisini hedeflerdim, sonuç olarak çok iyi yerlere geldim ama önüme üniversite sınavı çıkana kadar. En sonunda hocamız beni Türkiye seçmelerine göndericek senede ben sınav senemdeydim önümde 2 seçenek vardı ya futbolcu olacak belli olmayan bir takımda belli olmayan maaşda çalışacaktım ya da okuyup düzenli bir işe sahip olacaktım. Sonuç olarak okudum ve mühendislik kazandım.

Geri
Yukarı