Futbol'da özgüven kaybı nasıl düzeltilir?

alfarrow

Hectopat
Yer
Volgograd, Rusya
Daha fazla  
Merhaba, benim çocukluktan beri hayalim futbolcu olmak. Ama başka kişilerle oynarken aşırı heyecanlanıyorum ve her an hata yapacakmışım gibi hissediyorum. Ama arkadaşlar arasında yapınca çok iyi oynuyorum. Sırf bu heyecan yüzünden hayalimden vazgeçebilirim bu öz güven kaybından nasıl kurtulabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi takım arkadaşları, bol pratik. Hata yapmaktan korkma, yaptığın hataları fark edip kendini iyileştirirsin. Premier Lig'de oynamıyorsun, arkadaşların ile halı saha atıyorsun. Hata yapmayı kafana takarsan bunların hiçbirini aşamazsın.

2 yıl önce bir kulüp te oynuyordum fakat takim arkadaşların beni sevmiyordu ve bende onlara rezil olmamak için çok dikkatli oynuyordum fakat top bana gelince tüm her şeyi unutup hata yapmamalıyım diye beynim sayıklıyor şimdi babam beni tekrardan kulübe yazmak istiyor ben de çok gitmek istiyorum ama hine aynı şeyleri yaşamak istemiyorum.

Kendinize iyi bir şekilde güvenerek farklı kişilere karşı oynamaya hatta yeri geldiğinde farklı kişilerle takım olmaya kendinizi alıştırmalısınız.

Sonuçta futbolcular da bir takıma tam anlamıyla alışmışken zamanı geldiğinde farklı takımlara transfer oluyorlar ve bu takımlarda her zaman da istedikleri performansı sergileyemiyorlar. Hatalarınızdan her zaman ders çıkarıp kendinizi geliştirmeye çalışın.

Son düzenleme:
Merhaba, benim çocukluktan beri hayalim futbolcu olmak. Ama başka kişilerle oynarken aşırı heyecanlanıyorum ve her an hata yapacakmışım gibi hissediyorum. Ama arkadaşlar arasında yapınca çok iyi oynuyorum. Sırf bu heyecan yüzünden hayalimden vazgeçebilirim bu öz güven kaybından nasıl kurtulabilirim?

Dostum yaklaşık 7 senedir futbol oynuyorum profuda gördüm eğer liglerde oynuyorsan heyecanlanman normal kendimden biliyorum profta ilk maçıma çıkarken dizlerim titriyordu ama takım arkadaşlarına güvenirsen hata yapamazsın sakin oynarsın ve olabildiğince kendini geliştir neyin eksikse fiziğini ve tekniğini özellikle dediğim gibi takım arkadaşlarına güvenirsen hata yapmazsın çünkü hata yaptığında açığını kapatıcaklarını bilirsin ve o yaptığını hatayı bir daha yapmazsın böylelikle gelişmişte olursun hata yapmadan ilerleyemezsin.

Onlar o zaman mükemmel oynuyor sanırım?
Hayır aslında onlardan daha iyiyim ama heyecanlanıyorum
Dostum yaklaşık 7 senedir futbol oynuyorum profuda gördüm eğer liglerde oynuyorsan heyecanlanman normal kendimden biliyorum profta ilk maçıma çıkarken dizlerim titriyordu ama takım arkadaşlarına güvenirsen hata yapamazsın sakin oynarsın ve olabildiğince kendini geliştir neyin eksikse fiziğini ve tekniğini özellikle dediğim gibi takım arkadaşlarına güvenirsen hata yapmazsın çünkü hata yaptığında açığını kapatıcaklarını bilirsin ve o yaptığını hatayı bir daha yapmazsın böylelikle gelişmişte olursun hata yapmadan ilerleyemezsin.

Zaten böyle egolu insanlar olmasa klüpte heyecanlanmayacağım ama normalde onlardan daha iyi olmama rağmen heyecanlanıyorum sence klübe yazılmalı mıyım?

Geri
Yukarı