Futbolda savunma yapmakta zorluk çekiyorum

Pervane

Femtopat
Daha fazla  
15 yaşındayım. Futbol okuluna gidiyorum. Turnuva var, sağ bekim. Ortam ve paslarım iyi bir de çok hızlıyım. Oradaki en hızlısı benim fakat defans yapmakta çok zorlanıyorum. Çok fazla çalım atıyorlar. Topu almaya çalışırken tüm vücudumu kullanıyorum acaba sorun burada mı? Taktik verin.

Dostum bence kendini iyice odaklandırmalısın rakibin ayağına bakarak. Bunun en etkili yolu bence odaklanmamandan kaynaklı. Bak kendin diyorsun hızlı bir oyuncuyum defans içerisinde. Ne güzel işte hızını ve odağını geliştirerek rakibini alt edebilirsin. Yani anladığım kadarıyla 15 yaşında ki adamın karşısına Ronaldo ya da Messi gelmeyeceği için, karşındakiler de max 16 minimum 14 yaşındalar. Rakibine odaklanman lazım. Ama şöyle de bir şey var belki de rakibin senden çok iyidir. Bilemezsin.

Hocam çalım atacaklar tabii ki de, attıkları çalımları izle kafanda bir oluştur yani. Eğer her defasında aynı çalımları atıyorlar ise bir çözüm yolu bulabilirsin.

Yani kardeşim nasıl bir taktik verelim bilemedim. Alan savunuyormuş gibi savun hemen atlama oyuncuya, hızlı koşuyor olabilirsin ama atik olmayabilirsin, var iseböyle bir problem idman yaparak kendini geliştir, bunu yapmana rağmen hala çalım yiyorsan al bir arkadaşını karşına onunla antrenman yap, bir de oyuncu karşına geldiği zaman ayak hareketlerinden ziyade vücut hareketlerine odaklan ve hızlı tepki vermeye çalış. Ben olsam bu şekilde yapardım. Bir de adama dalarken tabii ki de vücudunu kullanacaksın ancak ilk hamlen bacak, direk vucudunu kullanırsa sağından atar solundan geçer bir bilek hareketiyle yanından geçer vs.

İnşallah büyük bir futbolcu olursun genç kardeşim.

Yugoslav faulü yapabilirsin.

Defansif orta saha da olur.
Savunma yapamadığını belirtmiş. Hızı ve ortaları iyiymiş. Defansif orta saha onun için kötü mevki olur. Belki serbest orta saha oynayabilir. Arada kanatlara da gider ama futbol okulunda hocaların böyle talimatlar uygulayacağını sanmam. Para peşindeler genellikle.

Peki. Bitiriciliği iyiyse santrfor oynayabilir o zaman.

Bekler hızlı , diri , kuvvetli olmalı. Defansı senin değil stoperin yapması lazım. Ama Vücudunu geliştirirsen yaparsın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…