Çözüm fwpkclnt.sys mavi ekran hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

LaCRiMaL

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
Sağlık Memuru
Merhaba Arkadaşlar, Windows 8.1 resmi oalrak sunulur sunulmaz, iso dosyasından 8.1'e güncelledim. 22.10.2013 tarihi itibarı ile tam 10 gün oldu. Kurduğumdan beri neredeyse yarım saatte bir bu hatayı vermektedir. Bütün sürücülerim güncel ama neden bu şekilde bir hata verdiğini anlamadım. Recep Bey, bahsettiğiniz Dmp dosyalarım My_dmp.rar — Yandex.Disk. Cevap ve yardımlarınız için Şimdiden Teşekkür ederim...

Soruna neden olan dosya fwpkclnt.sys. Bu dosya Microsoft Windows IPsec Kernel-Mode API dosyası. Bu dosya mavi ekran veriyorsa ya ağ kartı sürücüleriniz güncel değil ve uyumsuzdur ya da kullandığınız güvenlik yazılımı.

Güvenlik yazılımı kurdunuz mu?

Kod:
A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage
to your computer.

The problem seems to be caused by the following file: fwpkclnt.sys

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

If this is the first time you've seen this stop error screen,
restart your computer. If this screen appears again, follow
these steps:

Check to make sure any new hardware or software is properly installed.
If this is a new installation, ask your hardware or software manufacturer
for any Windows updates you might need.

If problems continue, disable or remove any newly installed hardware
or software. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing.
If you need to use safe mode to remove or disable components, restart
your computer, press F8 to select Advanced Startup Options, and then
select Safe Mode.

Technical Information:

*** STOP: 0x000000d1 (0x0000000000000050, 0x0000000000000002, 0x0000000000000000, 
0xfffff80000b6eaaa)

*** fwpkclnt.sys - Address 0xfffff80000f079d2 base at 0xfffff80000ef1000 DateStamp 
0x5215f7c6

Kod:
A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage
to your computer.

The problem seems to be caused by the following file: fwpkclnt.sys

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

If this is the first time you've seen this stop error screen,
restart your computer. If this screen appears again, follow
these steps:

Check to make sure any new hardware or software is properly installed.
If this is a new installation, ask your hardware or software manufacturer
for any Windows updates you might need.

If problems continue, disable or remove any newly installed hardware
or software. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing.
If you need to use safe mode to remove or disable components, restart
your computer, press F8 to select Advanced Startup Options, and then
select Safe Mode.

Technical Information:

*** STOP: 0x000000d1 (0x0000000000000050, 0x0000000000000002, 0x0000000000000000, 
0xfffff80000b7eaaa)

*** fwpkclnt.sys - Address 0xfffff80000f4a9d2 base at 0xfffff80000f34000 DateStamp 
0x5215f7c6

Güvenlik yazılımı olarak Windows Defender aktif ve Iobit Malware Fighter bulunmaktadır. Bunların dışında herhangi bir güvenlik yazılımı bulunmamaktadır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Atheros driveri güncelle, İOBİT Yazılımlarını kaldır 8.1 için uyumlu şuan çok az antivirüs tarzında yazılım var ve kullandığın uyumsuzlar arasında. Iobit smartdefrag kullanıyorsun kaldır mavi ekranla meşhur olmuş bir yazılım. Kısaca üreticiisi IOBIT olan ne varsa kaldır.
IDM cracklı ise kaldır Güncel sürümü cracksız kullan. Virtualbox kullanıyorsun ve yeni yüklemişsin bundan da kaynaklanabilir gereksiz ise kaldır başka bir sanal makina kurun.

Malware fighter'ı kaldırınca düzeldi gibi, THE_MILLER adminin verdiği linkteki konuya cevap yazdım ama sanırım Egemen bey birkaç gün yokmuş, driverları güncellemek için o konudan cevap beklemekteyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
malware fighter ı kaldırınca düzeldi gibi, THE_MILLER adminin verdiği linkteki konuya cevap yazdım ama sanırım Egemen bey birkaç gün yokmuş, driverları güncellemek için o konudan cevap beklemekteyim.
Güncelleme yerine ben yazdım yazıyı. Onu yapmanıza gerek yok Donanım bilgilerinizi verirseniz en güncelini vereyim o tür servisleri tavsiye etmiyorum. Benim dediklerimi de yapıp Şimdi istediğim donanım bilgilerini paylaştığınızda sürücülerinizi de vereyim. İşletim sistemi ve bitini yazmayı unutmayın.

Güncelleme yerine ben yazdım yazıyı. Onu yapmanıza gerek yok Donanım bilgilerinizi verirseniz en güncelini vereyim o tür servisleri tavsiye etmiyorum. Benim dediklerimi de yapıp Şimdi istediğim donanım bilgilerini paylaştığınızda sürücülerinizi de vereyim. İşletim sistemi ve bitini yazmayı unutmayın.
Sıkıntım sona erdi Murat kardeşim, yardımlarınız için çok teşekkür ederim hepinize.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı