Fx 4100 Overclock ile 4.4 Ghz

• Konuyu başlatan Hanifi Çorak
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 976
H

Hanifi Çorak

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar bende Gigabyte 990XA-UD3 normalde 3,6 ghz ile stock fan var sıcaklıklar boşta 33 derece yükte max 62 gördüm ve bugün fanı temizledim macunu yeniledim şuan 4.4 ghz ve voltaj ise 2 üst kademe arttırdım sıcaklıklarda çok farklılık yok sorun teşkil eder mi?

Şuan sadece 3ds Max ve Chrome açık resimdeki değerler nasıl?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    120,3 KB · Görüntüleme: 377
Hocam helal olsun gerçekten sıcaklıklar çok iyi. 8320 ile 970 çipsette 4.4 stabil denedim 70 derece olunca geri çekmek zorunda kaldım. 990 çipsetin büyük avantajı var.

Hocam helal olsun gerçekten sıcaklıklar çok iyi. 8320 ile 970 çipsette 4.4 stabil denedim 70 derece olunca geri çekmek zorunda kaldım. 990 çipsetin büyük avantajı var.

Daha da arttırırım da fan yetersiz kalır o yüzden iyi gibi gözüküyor şuan evet 990 çipset gayet güzel.

Eğer 1 saat test sonunda maxsimum 62 derece gördüysen ve sistem Prime95 testinde hiçbir hata vermediyse sorun teşkil etmez.

Prime 95 testine işlemcim 10 dk dayanamıyor ama 10 saat oyun oynuyorum. Sistem hiç bir hata vermiyor. Prime 95'i sadece çekirdekleri kontrol etmek için kullanıyorum. İşlemciyi onun kadar zorlayan uygulama olacağını düşünmüyorum. Render almadığım için işlemciyi %100'de hiç bir zaman kullanmıyorum.

Prime 95 testine işlemcim 10 dk dayanamıyor ama 10 saat oyun oynuyorum. Sistem hiç bir hata vermiyor. Prime 95'i sadece çekirdekleri kontrol etmek için kullanıyorum. İşlemciyi onun kadar zorlayan uygulama olacağını düşünmüyorum. Render almadığım için işlemciyi %100'de hiç bir zaman kullanmıyorum.
Aynen öyle, işlemciyi gerçek anlamda zorlayabilmek için gerçekten gerekli bir program.
Oyun ile falan stabilite testi olmaz kısacası.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı