FX 4100 Overclock Rehberi

Yusuf3826

Femtopat
Selamlar, 4.4GHz ile deneyebilirsin. Rehberde paylaşıldığı şekilde ekran görüntüleri aktarmanı rica edeceğim akabinde.
Selamlar, 4.4GHz ile deneyebilirsin. Rehberde paylaşıldığı şekilde ekran görüntüleri aktarmanı rica edeceğim akabinde.

Selam hocam anladım ben 4.5 GHz'da kullanmak istiyorum fakat ama çekirdek voltaj değeri ve nb voltaj değerine kaç yazmalıyım bir de çekirdek voltaj değeri ve nb voltaj değeri hariç başka voltaj ayarı yapıyor muyuz voltaj değerlerini yanlış yaparsam işlemcime zarar verir diye yapmak istemiyorum hocam.

Selamlar, 4.4GHz ile deneyebilirsin. Rehberde paylaşıldığı şekilde ekran görüntüleri aktarmanı rica edece.

Yusuf3826

Femtopat
Selam hocam anladım saolun ama ben 4.5 GHz'da kullanmak istiyorum fakat ama çekirdek voltaj değeri ve nb voltaj değerine kaç yazmalıyım bir de çekirdek voltaj değeri ve nb voltaj değeri hariç başka voltaj ayarı yapıyor muyuz voltaj değerlerini yanlış yaparsam işlemcime zarar verir diye yapmak istemiyorum hocam.
Selam hocam anladım sağ olun ama ben 4.5 GHz'da kullanmak istiyorum fakat ama çekirdek voltaj değeri ve nb voltaj değerine kaç yazmalıyım bir de çekirdek voltaj değeri ve nb voltaj değeri hariç başka voltaj ayarı yapıyor muyuz voltaj değerlerini yanlış yaparsam işlemcime zarar verir diye yapmak istemiyorum hocam.
Hocam aynı voltaj değerleri ile 4.4 denedim yaklaşık 1 saat sonra PC mavi ekran hatası aldı Prime95 testinde ve PC'yi kendim kapatım açtığımda overclocking failure hatası aldım F1e bas seçeneği geldi bastım ve biosa girdi değerler eski haline gelmişti ne yapmam lazım voltajı mı attırmam gerekiyor detaylı yazarsan sevinirim.
Hocam yardımcı olacak mısınız?
Hocam 4.4'te stabil olmadı herhalde voltaj attırmam gerekiyordu attırmadım 4.2 stabil çalısıyor 1 saat test ettim sorun olmadı ama 4.4 GHz nasıl kullanırım?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-03-09 213104.png
    Ekran görüntüsü 2021-03-09 213104.png
    979,4 KB · Görüntüleme: 7
  • Ekran görüntüsü 2021-03-09 213128.png
    Ekran görüntüsü 2021-03-09 213128.png
    673,7 KB · Görüntüleme: 7
  • Ekran görüntüsü 2021-03-09 213212.png
    Ekran görüntüsü 2021-03-09 213212.png
    75,1 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleme:

Yeni konular