FX 4100 sistemde %100 CPU kullanımı

pnt11

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba bilgisayarım son 1 haftadır %100 CPU kullanımı sorunu yaşatıyor bana. 1 hafta öncesine kadar sorun yoktu oyunları rahat oynuyor videoları rahatlıkla izliyordum fakat artık zorlaştı. Hatta orta kalite oynadığım oynu en düşük kalitede bile oynayamıyorum. Format attım hala aynı. 3 4 gün civarı oluyor. Macunu bitmişti, yeniledim dün, yine aynı. YouTube üzerinden 1080p video izlerken bile oluyor.

Bilgisayarın özellikleri:

8 GB RAM, 1GB ekran kartı, işlemci AMD-FX 4100.

Sorunun çözümü yok burda zannedersem

Arkadaşlar merhaba bilgisayarım son 1 haftadır %100 CPU kullanımı sorunu yaşatıyor bana. 1 hafta öncesine kadar sorun yoktu oyunları rahat oynuyor videoları rahatlıkla izliyordum fakat artık zorlaştı. Hatta orta kalite oynadığım oynu en düşük kalitede bile oynayamıyorum. Format attım hala aynı. 3 4 gün civarı oluyor. Macunu bitmişti, yeniledim dün, yine aynı. YouTube üzerinden 1080p video izlerken bile oluyor.

sorunu çözebilen yok zannedersem

Son düzenleme:

sorunu çözebilen yok zannedersem
Görev yöneticisini açıp neyin işlemciyi zorladığına bakar mısınız

mesela
Görev yöneticisini açıp neyin işlemciyi zorladığına bakar mısınız
chrome üzerinden youtubeda video izlerken en çok chrome kullanıyor oluyor oyun açarsam oyun oluyor stabil halde standart masaüstü veya şuan bu yazıyı yazarken gayet stabil hatta şuanda 4 tane sekme açık arkada video değil internet sitesi normal. şuan görev yöneticisini açsam ama sistem kesintileri diye bir şey %100 çıkıyor sonra gidiyor

bunu dışında oyun video vb şeylerde 100-80-90 oluyor

Son düzenleme:
mesela

chrome üzerinden youtubeda video izlerken en çok chrome kullanıyor oluyor oyun açarsam oyun oluyor stabil halde standart masaüstü veya şuan bu yazıyı yazarken gayet stabil hatta şuanda 4 tane sekme açık arkada video değil internet sitesi normal. şuan görev yöneticisini açsam ama sistem kesintileri diye bir şey %100 çıkıyor sonra gidiyor

bunu dışında oyun video vb şeylerde 100-80-90 oluyor
Herhangi bir oc yaptınız mı? Yaptıysanız geri alın.
Biostan güvenli önyüklemeyi aktif edin.
ve 4 + 4 ram kullanıyorsanız sağdakini bir tane 8 gb ram kullanıyorsanız onu sökün (eğer bir ram kullanıyorsanız sökünce görüntü gelmez ama işlemler yine de işleyecektir o yüzden yapın) ve pc yi açın kısa bir süre sonra pc yi kapatın sonra rami takın ve pc yi açın bir defa da yeniden başlatın.
Umarım işe yarar

Herhangi bir oc yaptınız mı? Yaptıysanız geri alın.
Biostan güvenli önyüklemeyi aktif edin.
ve 4 + 4 ram kullanıyorsanız sağdakini bir tane 8 gb ram kullanıyorsanız onu sökün (eğer bir ram kullanıyorsanız sökünce görüntü gelmez ama işlemler yine de işleyecektir o yüzden yapın) ve pc yi açın kısa bir süre sonra pc yi kapatın sonra rami takın ve pc yi açın bir defa da yeniden başlatın.
Umarım işe yarar
Ustam oc nedir onu bilmiyorum ve ramleri 4+4 olarak kullanıyorum bunların 1 tanesini mi çıkarayım ikisinide mi?

sorunu hallettim yardımcı olduğun için teşekkür ederim. Bilgisayarcıya götürdüm sağlam birisine ve format ile öncelikle yazılımı değiştirdi windows 10 pro performans için olanları varmış bende yeni duydum onu yaptı ve gerçekten çok fark etti. 2. olarak işlemci macunu yenileyip üstüne ekran kartı macunum da bitmiş bişe kalmamış onu da yeniledi. Herkese tavsiyem senelik veya 6 ayda bir bu macunları kontrol ettirin özellikle sıcak bir yaz aylarından geçiyorsanız. Konu kapanabilir.

Geri
Yukarı